| Vegah a întrebat:

E păcat să nu ajuţi la perpetuarea speciei?

34 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonymus314 a răspuns:

Ne vom manca intre ei, bravo "Domnul Andra".
@Vegah
Pai daca Dumnezeu ti-a dat "aparat" si tu nu-l folosesti... e pacat, doar daca ai o problema sau daca esti calugar esti scutit de pacatul asta.

| Vegah explică (pentru Anonymus314):

E ca şi cum ai spune "Dumnezeu ne-a dat armele ăstea, de ce să nu le folosim?" sau "Dumnezeu ne-a dat gură, de ce să nu înjurăm?". Eu personal nu cred că Dumnezeu (presupunând că există) s-ar supăra dacă eu aş alege să fac copii. Oricum planeta are cam mulţi oameni.

| Anonymus314 a răspuns (pentru Vegah):

Vegah, organul sexual nu trebuie vazut ca un obiect prin care poti face numai pacate, el a fost creat special pentru a face copii cu sotia sau cu sotul, acum ca oamenii il folosesc pentru curvie si desfrau e altceva. Dumnezeu ne-a dat organul sexual ca sa ne inmultim + reguli. Dumnezeu nu ne-a dat gura ca sa injuram, inca odata, daca oamenii injura nu inseamna ca Dumnezeu ne-a dat gura pentru asta. Pai tocmai, nu s-ar supara. Planeta asta a fost creata pentru asta, universul a fost creat pentru asta, nu hotaraste decat bunul Dumnezeu daca planeta are prea multi oameni sau prea putini sau destui.

| Vegah explică (pentru Anonymus314):

Universul a fost creat ca să se înmulţească oamenii? Interesant.

| Anonymus314 a răspuns (pentru Vegah):

Ma refer la ordinea perfecta din univers, sper ca nu ai inteles altceva.

| Anonymus314 a răspuns:

Ba, tu daca esti prost, stai dracu acasa, pentru ce vii aici sa incurci lucrurile? Vezi? esti mai prost decat noi, daca tot suntem "specii defecte" cum spui tu, de ce mai raspunzi? Gunoiule.

| Anonymus314 a răspuns:

Bravo, simte-te bine!

| nesuferit a răspuns:

Tiai pierdut rabdarea cu minorii fanatici? laughing

| Kyrie a răspuns (pentru nesuferit):

De vreo 10 ani aud numai sex in sus, sex in jos, cata rabdare sa mai am cu toate animalele astea &_&, altceva nu stiu

| nesuferit a răspuns (pentru Kyrie):

Se uita in pantaloni si se mira la ce le foloseste chestia aia big grin

| Vegah explică (pentru Kyrie):

Naşpa că nu mai e ca pe vremea ta...

| nesuferit a răspuns:

Si daca iar pasa lui dumnezeu de asta, dc sunt cupluri care nu pot face copii?

| nesuferit a răspuns:

Esti la menopauza?

| hellchild a răspuns:

Ai zis ca esti ateu...

Răspuns utilizator avertizat
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Daca nu esti calugar, da! Este pacat. Nu mai puneti intrebari de-astea la caterinca!

| Vegah explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Nu-i la caterincă. big grin Chiar vreau să ştiu. De ce este păcat?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Vegah):

OK. KO. Este pacat deoarece Dumnezeu a spus: "Cresteti si va inmultiti, umpleti pamantul si-l stapaniti!" (Gen. 1, 28) si cuvantul Domnului este sfant. Caluarii nu au voie sa intretina relatii sexuale, de aceea nu se pot inmulti.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

De ce intrebi? Esti homosexual?

| MasterYoda a răspuns:

Nu, dar e pacat sa ratezi ocazia

| LaraClarice a răspuns:

Da,este pacat.

(http://www.ptroa.co.il/petition/ semneaza si da-o mai departe)

| millyca a răspuns:

"Cresteti, inmultiti-va, umpleti pamantul si supuneti-l." Dar noi acum l-am umplut deja, deci stai linistit, poti lua o pauza.

| Vegah explică (pentru millyca):

Ce bine, obosisem.

| adelaadelaadela a răspuns (pentru millyca):

laughing o pauza? noooo imposibil!

| DAVID_6313 a răspuns:

Daca esti ateu nu este pacat, este chiar indicat.

| Vegah explică (pentru DAVID_6313):

De ce, ateismul se transmite la urmaşi?laughing

| Anonymus314 a răspuns (pentru DAVID_6313):

Genial! ba nu... BRILIANT! laughing