| mODIN a întrebat:

E vreau crestin care asculta black metal?

29 răspunsuri:
| Kabuto79 a răspuns:

EUUU... adica eu eram crestin cand am descoperit metalu
Ps : Cele mai tari lucruri le-am descoperit datorita crestinismului big grin
Muzicaaa sataneiii... cee? ia sa vedem ce muzica e asta big grin

| doctorandus a răspuns:

Pentru crestini exista white metal.

| mODIN explică (pentru doctorandus):

Chestia aia e cea mai mare porcarie din lume.

| Moisie a răspuns (pentru mODIN):

Nu e cea mai mare ci eventual este a doua ca marime.
Cea mai mare este religia crestina!

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Black metal nu prea, ascult, dar foarte rar. Dacă ascult alte subgenuri de rock se pune? laughing
Numai bine!(:

| Narcis2007 a răspuns:

Stiu pe cineva care asculta black metal si inca crede in povesti...personal nu suport genul asta si nu sunt crestin

| Kalla a răspuns:

Evanescent si ACDC se pune?

| Musique a răspuns:

Nu o să înțeleg niciodată ce treabă are religia cu muzica.(excluzând cântecele alea pe care le cântă corul bisericii)
Asculți ce-ți place, faci ce-ți place, și poți să crezi și în dumnezeu.

| Narcis2007 a răspuns (pentru Kalla):

Nu se pune...probabil nu ai mai deschide calculatorul o saptamana daca dai de black metallaughing

| Kalla a răspuns (pentru mODIN):

Daca putem chema gunoiul asta muzica atunci eu sunt un strumf portocaliu...
Doamne, ma doare capul! Imediat ce am deschis primul link si am pornit muzica mi-a venit o mare durere de cap.Melodiile astea elibereaza o multime de energie negativa si de rautate.Black metal chiar ca este muzica satanei.Acum imi vine sa plang si nu stiu de ce : (

| mODIN explică (pentru Kalla):

Si normal ca e muzica satanei, de ce crezi ca am pus intrebarea?

| Kalla a răspuns (pentru mODIN):

Ca sa vezi daca sunt crestini care asculta black metal, dââ.

| mODIN explică (pentru Kalla):

Si cum adica nu poate fi considerata muzica? Inteleg ca melodia din primul link avea o calitate foarte slaba, dar de asta ce mai spui? http://www.youtube.com/watch?v=85ielup_aPQ Asta ce are?

| ErrorFound a răspuns (pentru Kalla):

No no no, that's not Metal.
http://www.youtube.com/watch?v=mwZaG1kaWQY
This is Fu**ing Black Metal!

| zurick a răspuns:

Majoritatea asculta ce le dicteaza popa ca na asa vei ajunge in rai si ce nu stiai ca scrie in biblie ca nu trebuie sa asculti asa ceva.(stiu ca nu scrie, dar popa iti va spune ca Dumnezeu i-a spus asta si ca noi nu vrem sa ascultam divinitatea). Incep sa cred ca totul e satanic si ca nu mai popa e dumnezeiasca...Cate poate face efectul de turma...

| Scarbo a răspuns (pentru Kalla):

Http://www.youtube.com/watch?v=_jw7yk8hm_0
Uite symphonic black metal, e mai placut pentru incepatori :). Ascult cand ma plictisesc de brutal death metal.

| Kalla a răspuns (pentru mODIN):

Are ritm dar e plictisitor.Peste tot se repeta.Nu-mi place.Scuze.

| Kalla a răspuns (pentru Scarbo):

Din cauza voastra o sa visez urat : ))

| Narcis2007 a răspuns (pentru ErrorFound):

Asta suna a death metal

| Scarbo a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu e black metal, seamana cu korn, deci e un pic nu metal, alternativ metal, progresiv si heavy dar nu seamana deloc cu stilul black metalului.

| ErrorFound a răspuns (pentru Scarbo):

Da-mi un exemplu te rog(black metal).
Si nu mi se pare ca seamana cu Korn. thinking

| ErrorFound a răspuns (pentru Narcis2007):

Suna.

| Sethu a răspuns:

Iti arat preot ortodox, care stie ce face si asculta de la satanic black metal pana la brutal death metal! laughing

| trolololo a răspuns:

Si ce treaba are muzica cu religia?

| InfiniteBeing a răspuns:

Mie imi place THE AGONIST. Nu stiu daca e black metal. Tu ce parere ai?

| AndreeaNustiu a răspuns:

Eu! prezenta!