| SweetSacrifice a întrebat:

Asculta cineva pe aici Black Metal?

14 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Si eu ascult, ocazional. Cateva trupe: Marduk, Mayhem, Morbid, Nyktalgia, Enslaved, Burzum, Hypothermia, Dimmu Borgir, Anorexia Nervosa, Darkthrone, Carpathian Forest. Cel mai mult imi place black-ul ambiental sau "Depressive Suicidal Black Metal", dar si cel din "al doilea val": Mayhem, Darkthrone, Satyricon, Burzum si asa mai departe. Nu prea pot alege o trupa preferata, dar sa zicem totusi Mayhem, in special perioada cu Dead.

| Wøodenpints a răspuns:

Niet. E prea de sataniști și anti-creștină muzica aia ca s-o pot asculta.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Probabil eu (nu prea mă descurc cu diferenţierea genului de muzică, nu mă judeca te rog!). Mă gândesc că printre trupele care le ascult sunt şi care cântă black metal.

| KristalPop a răspuns:

Da, eu.
Uită-te în playlist dacă doreşti să te asiguri.

| SweetSacrifice explică (pentru KristalPop):

Daca ar fi sa alegi decat o formatie de black metal, care ar fi?

| KristalPop a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Hmm... E greu să mă decid.
Aura Noir, Marduk sau Immortal. Nu pot alege între astea 3. Îmi plac la fel de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăhă.

| SweetSacrifice explică (pentru anonim_4396):

Formatie preferata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SweetSacrifice):

În ultimul timp, când vine vorba de black, am ce am cu Summoning, dar Moonsorrow, Windir, Kampfar, Emperor şi Carach Angren îmi plac la fel de mult. Şi mai sunt Burzum, Immortal, Marduk, Limbonic Art, Satyricon, etc.

| Dragosdoar a răspuns:

Ascult cateodata chiar daca majoriatea trupelor mi se par exagerate in cea ce priveste satanismul si intunericul.

| BlackWaltz a răspuns:

Ascultam, ascultam.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Mda. Nu mă întreba de trupe, ascult câte puțin din toate.