| anonim_4396 a întrebat:

Este pacat daca fac azi baie la cap? Deoarece este sarbatoare (cruce rosie )

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Igiena corporala este obligatorie, indiferent ce sarbatoare este.Trupul nostru este templu Duhului Sfant, deci trebuie sa ne ingrijim de el.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,Dumnezeu nu a lasat nici unde scris ca e gresit, si oricum nici macar sarbatoarea de azi nu apare in Biblie.

| DyNo a răspuns:

Stai linistit, fa baie fara nici o grija.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Poti face o exceptie, daca nu te-ai spalat de saptamani intregi sa zicem. Dar asa nu, este pacat, deoarece trebuie mai ales la aceasta Sarbatoare sa ne aducem aminte de Taierea Capului, din cauza poftelor trupesti!
Nu trebuiesc ascultati sectarii, ei nu au nici o pregatire profesionala.