| homo a întrebat:

Este pacat daca m-am nascut homosexual? Dumnezeu ma va pedepsi?

49 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

Nici om nu se naste homosexual.Doar daca au facut astia experimente pe tine happy.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu, este o prostie sa crezi asta. Este o prostie sa crezi ca poti fi pedepsit pentru lucruri asupra carora nu ai control direct. Este o prostie sa crezi ca cineva te va pedepsi pentru ca esti altfel. Este o prostie sa crezi.

| HueyFreeman a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Nu? Atunci animalele cum de se nasc homosexuale? Este o dereglare hormonala. Din cauze cantitatii crescute de estrogen(daca mascul) sau testosteron (daca este femela) un individ se poate naste homosexual.

| Inferno a răspuns:

Daca se datoreaza doar unei dereglari hormonale pot sa faci tratament pentru "marirea" hormonilor masculini.

| HueyFreeman a răspuns (pentru HueyFreeman):

M-a batut tasta tura.
*acuza
daca *este mascul

| HueyFreeman a răspuns (pentru Inferno):

In teorie se poate, cu practica stam cam prost. Dar totusi, de ce este nevoie de tratament? In afara de motive religioase nu vad de ce am incerca sa reparam ceva ce nu-i stricat.

| anss23 a răspuns:

Eu una cred ca asa te nasti, deci nu ai de ce sa fii pedepsit pentru ceva ce nu ai ales.Eu stiam ca Bilblia si Dumnezeu sunt despre iubire, toti crestinii o tin una si buna cu "Dumnezeu ne iubeste pe toti", deci de ce te-ar pedepsi pentru ca esti homosexual? Accepta-te asa cum esti si nu incerca sa te schimbi sau sa-ti ignori aceasta latura doar pentru a-i multumi pe cei care vor sa te faca sa te simti vinovat sau rusinat.

| Davide22 a răspuns:

Nu Dumnezeu te-a lasat asa.Fi sigur de asta.A fi sodomit(homosexual)inseamna a fi in stadiul final de coruptie morala.

| M25M a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Sunt oameni care se nasc homosexuali altii care devin homosexuali din cauze tot incontrolabile (psihice, hormonale). Homosexualitatea se gaseste si la animale.

| Inferno a răspuns (pentru HueyFreeman):

Pe mine ma intereseaza randamentul. Un heterosexual poate face 6-7 copii care pot ajuta societatea, daca nu prin inteligenta prin forta bruta.

| Inferno a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Fals.

| milan9 a răspuns:

Nici un om nu se naşte homosexual, tot la fel cum nici un om nu se naşte zoozil, necrofil, ucigaş sau trădător de neam...

| Inferno a răspuns (pentru Davide22):

Care moralitate? Teoretic sunt un numar infinit de moralitati contradictorii.
Adevar 1: X este gras.
Adevar 2: X este slab.
Adevar 3: X este inalt.
Adevar 4: X este scund.
Adevar 5: X este inteligent.
Adevar 6: X este prost.
A1=A2=A3=A4=A5=A6 din punct de vedere argumentativ.
Cea ce inseamna ca : 1. ) Fie suntem subiectivi si alegem doar unul din aceste adevaruri.
2.) Fie suntem obiectivi si alegem toate adevarurile, deoarece sunt egale din punct de vedere argumentativ.

Varianta 1. ) o exclud din start deoarece subiectivismul este gresit.
Varianta 2.
Daca alegem toate adevarurile avem adevaruri contradictorii. A1 contradictie cu A2. A 3 contradictie cu A4, Mai multe adevaruri contradictorii inseamna nici-un adevar.
O demonstratie simpla prin care orice om cu bun simt, care este obiectiv, o intelege. Moralitatea nu exista!

| HueyFreeman a răspuns (pentru Inferno):

Corect. De multe ori ma concentrez doar pe inteligenta si neglijez forta bruta. Dar se pare ca homosexualitatea inca nu se poate "vindeca" cu adevarat. Banuiesc ca nu i se da prea multa importanta ca "boala".

| Inferno a răspuns (pentru milan9):

"Nici un om nu se naşte homosexual..."
Teoretic ai dreptate, dereglarile hormonale cel mai adesea apar dupa o anumita varsta.

| anss23 a răspuns (pentru milan9):

Este adevarat ca nimeni nu se naste asa, dar te poti naste cu o probabilitate mare de a avea numite afectiuni psihice, cum ar fi psihopatia sau schizofrenia, care te pot face sa devii un ucigas, necrofil etc.

| milan9 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Nu există nici la animale astfel de cazuri, iar dacă s-a găsit vreunu, atunci saznt de prin Danemarca sau Olanda...

Nu confunda diferitele înclinaţii simultive, făcute în virtutea hazardului lipsei lor de raţiune, cu mecanismul comportamental complex, raţional şi emancipat al omului!

Dacă la animale nici măcar nu există, sau sunt extrem de rare cazurile, cu atât mai mult speciile, în virtutea cărei logici vrei să generalizezi acele accidente la oameni, cei care au pretenţii ce ţin de raţiune şi morală?

| HueyFreeman a răspuns (pentru milan9):

Aham, indivizii homosexuali sunt destul de des intalniti la speciile cu un nivel de inteligenta ridicat. Fiindca tu ai un handicap si nu poti s-o faci, uite, am dat eu un sarci pentru tine: http://lmgtfy.com/? q=homosexual+animals

| milan9 a răspuns (pentru anss23):

Afecţiunile astea psihice nu ţin în nici un caz de genotip (materialul ereditar- darul "Creatorului") ci de fenotip (influenţa mediului), influenţa benefică sau nocivă a contextului familial, social, ce se translează la nivel comportamental, la nivelul aprecierii normale sau alterate a valorilor sau priorităţilor, etc... lucruri ce vor conduce la o dezvoltare sau devenire umană, sau din păcate, la carenţe atitudinale, manifestări psihice denaturate..., IMORALE!

| Sorcovavesela a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Nici un om nu se naste prost. Doar daca au facut astia experimente pe tine.

| milan9 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Faptul că omul este la limita superioară a emancipării pe scara complexităţii actelor raţionale (şi chiar afective happy ) asta din păcate nu presupune că toate actele sale sunt bune, corecte, sau morale, poate dimpotrivă! El a fost singurul însărcinat LIBERTATE ŞI RESPONSABILITATE!

De aici survine toată gama dezamăgirilor, aberaţiilor, abuzurilor, zoo-, necr-, pedo-, homo- filiilor şi crimelor de care sunt în stare unii membri ai speciei umane...

| milan9 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Scuze, mesajul nu era pentru tine!

| HueyFreeman a răspuns (pentru milan9):

Stai, ce? Eu acum vorbeam de homosexualitatea la animale, un fenomen complet natural, si tu vi si imi zici de necrofilie, pedofilie si zoofilie (apropo, homofilia nu are nici o legatura cu inclinatiile homosexuale, cel putin nu in limba romana http://www.dexonline.news20.ro/cuvant/homofilie.html, in germana intr-adevar inseamna homosexualitate, dar noi nu vorbim in germana aici). Gata, te-ai pierdut deja?

| milan9 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Scuze, mesaj deviat...

| HueyFreeman a răspuns (pentru milan9):

Si tu ai deprins de unde ca sunt homosexual? Ai citit printre randuri? Nici asa nu iti iesea ce ai inteles tu. Scuze ca iti invadez irealitatea, dar nu sunt homosexual.

| HueyFreeman a răspuns (pentru milan9):

Animalele nu au valori, repere morale sau spirituale. Da, te-ai pierdut deja.

| milan9 a răspuns:

Nu, nu eşti gay, ideea a pornit probabil de la o manifestare a unei afectivităţi orientate greşit.

Evită total să priveşti vreodată astfel de imagini gay, pentru că toate acestea se acumulează în subconştient şi te vor obseda tocmai din cauza grozăviei lor şi a contrastului pe care îl au cu normalitatea!

Interesul sau curiozitatea aceasta necenzurată, imaginile care se vor decanta în subconştient (în cazul fiecăruia din noi poate există imagini pe care nu am fi dorit să le vedem vreodată) îţi vor "bântui" subconştientul, şi în afara unor principii morale sănătoase, omul poate ajunge la cine ştie ce căderi!

| milan9 a răspuns:

Nu se naşte absolut nimeni gay! Aceasta este o alegere CATASTROFALĂ cauzată de pierderea tuturor valorilor şi reperelor morale şi spirituale! NU EXISTĂ CAZURI GAY FĂRĂ A INTRA ÎN DISCUŢIE PERVERSITATEA ŞI GRAVITATEA PĂCATULUI!

Străduieşte-te să separi lucrurile, să defineşti corect amiciţia cu ceilalţi băieţi, admiraţia faţă de frumuseţea şi senzualitatea unei femei, învaţă să recunoşti lucrurile care te atrag şi te fac să te îndrăgosteşti de o fată!

| mutitu a răspuns (pentru HueyFreeman):

Secta noastra spune ca este pacat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Esti unicat, esti in varful ierarhiei dupa homo sapiens e homo sexual; stiu ca te mandresti cu statutul tau daca e dupa cum zici tu cum te-ai nascut cu dansa in gura sau in dos?