| abbeydudaa a întrebat:

Fiind homosexual\a este un pacat?

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Da

| Mangustă a răspuns:

Este un pacat pentru ca D-zeu a lasat femeia si barbatul pentru a fii impreuna...bla,bla,bla Sau asta imi amintesc ca zicea profu de religie, printre altele. Da` cica nu poti alege daca esti sau nu "pe invers" si asa te nasti.
Bafta

| Zapacitaaaa a răspuns:

In primul rand nu poti fi,, homosexualA" ci lesbiana din cate stiu eu.
Dumnezeu a lasa pe pamant femeia si barbatul sa se iubeasca si sa-si intemeieze o familie. De asemenea eu cred cu homosexualitatea te nasti nu cred ca o dobandesti desi parerile sunt impartite.
Deci ca o concluzie eu zic ca este pacat, dar stai linistit/a ca sunt pe lume pacate mult mai mari decat acesta.
Repet aceasta este doar parerea mea.
O zi buna in continuare!

| AlinKun a răspuns:

Dupa mine chiar nu conteaza fiecare sa face ce ii pofteste inima

| SMarius a răspuns:

Evident

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este pacat, scrie in biblie, '' S-au dedat la lucruri scarboase, impotriva firi, au savarsit parte barbateasca cu parte barbateasca, de aceea Dumnezei ia lasat in desertaciunea mintilor lor blestemate.'' Si cu homosexualitatea nu te nasti, ci aalegi sa o ai, scrie foarte clar in biblie.