| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

De ce in conceptia crestinilor a fi homosexual este un pacat atat de grav?

Răspuns Câştigător
| Trinitas a răspuns:

Homosexualitatea masculina si feminina sunt la fel, dude. Mie sincer nu mi se pare nici una boala mintala. Boala mintala e atunci cand te excita 2 girls 1 cup.

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,este un pacat, pentru ca ei au schimbat intrebuintarea fireasca a lucrurilor si li s-au aprins poftele intre ei.De aceea Dumnezeu a nimicit Sodoma si Gomora.

| XxXBlackVampireXxX explică:

@deliadaniela
Mie nu mi se pare dar ma rog, parerile sunt impartite.

| MMihai a răspuns:

Normalul este hetero-sexul / hetero-sexualitatea.
Homosexualitatea este de la o boală mintală.
Dacă parțial mai pot accepta lesbianismul ca fiind generat de agresivitatea unor masculi, homosexualitatea masculină după mine este boală la cap, și cea ce îți spun nu are legătură cu nici o religie.

| Trinitas a răspuns:

Deoarece au facut o pasiune din a arunca cu rahat in tot ce nu le convine. Si pentru ca in Biblie scrie ca trebuie' sa faci plozi pe banda rulanta.

| Klepto a răspuns:

Parca scrie prin "Povesti nemuritoare adunate si rescrise" aka Biblia, ca poti sa te impreunezi cu cei de gen opus, este pacat cu cei de acelasi gen.

| morningstar a răspuns:

Pentru ca si conceptia Domnului homosexualitatea este un pacat. Dumnezeu nu iubeste pacatul dar iubeste pacatosul. Nu iubeste pacatul homosexualitatii dar iubeste pacatosul care practica astfel de lucruri si il cheama sa se lase de pacat. Atunci daca El considera un pacat grav acest lucru, e logic ca si pentru crestini nu este acceptat acesta.

| Kosuchin a răspuns:

Cum a zis si Klepto, exista niste versete in diblie, probabil la Ioan.

| DeliaDaniela a răspuns:

In primul rand, Dumnezeu a interzis sa intretinem relatii sexuale cu persoane de acelasi sex.
In plus, este dezgustator sa vezi doi homosexuali sarutansu-se! Cel putin asa mi se pare mie happy cel mai frumos este ca o fata si un baiat sa isi spuna "te iubesc "! ♥

| Infernia a răspuns:

Hmm...si cand vad unii niste lesbiene nu mai stiu cum sa intre cu ele in vorba.asta nu mai e pacat? laughing

| FluGg a răspuns:

Dumnezeu a lasat barbatul si femeia sa lase pe rudele lor si sa se faca un singur trup...

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Sunt de acord cu Trinitas. Totusi nu am auzit de asa ceva? Scrie undeva? Nu cred. Homosexualitatea nu mai apare ca o bloala desii intr - un fel este. Homosexualitatea este dereglarea unui hormon. Dar mie nu mi se pare nefiresc, un citat : " conteaza sex - ul sau ce iti spune inima? "