| anonim_4396 a întrebat:

Salut e rau sa furi(pixuri, bani de la mai multi oamenietc) de la cineva care te macina si nu mai faci asta.adica este pacat desigur...cum te va pedepsi Dumnezeu? nu iti e rusine sa zici la spovedanie? m-a intrebat la religie si nu prea stiu cum sa i zic cand ma asculta

Răspuns Câştigător
| a1473 a răspuns:

Pai la spovedanie preotul face legatura cu Dumnezeu deci preotul te intreaba vreo trei intrebari daca ai fumat daca ai spus minciuni etc si dupa aia iti spune ce pacate ai mai facut si dupa ce ti-ai spus toate pacatele face rugaciunea si Dumnezeu iti iarta pacatele tale cu speranta sa nu le mai faci!

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cel mai urat lucru sa furi, sa iti insusesti ceva care nu este al tau. Este si un pacat, dar in societate sau in colectivitate odata ce iti pierzi credibilitatea nu o mai recastigi.Renunta la acest obicei urat.