| Mario20001930102390 a întrebat:

Exista legământ rău?
Salut, nu stiu cum sa ma exprim mai exact dar știu ca in biblie exista așa zisul legământ dar și că ar fi si un altfel de legământ de ar face persoanele sa sufere, un fel de vraja dar sa țină toată viața sau 25 ani din ce știu.

As avea curiozități daca exista.
Și daca se poate scăpa.
De menționat eu sunt religios.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista lucruri pe care nu ți le poți explica și le pui pe baza unor puteri supranaturale și inexistente. Așa a funcționat omenirea mereu. De aia exista conceptul de zeitati.

| KovacsB a răspuns:

Biblia este o carte de povesti religioase de origine evreiasca.
Eu nu prea am incredere in acesti oameni.

| LisaJulie a răspuns:

Crezi ca ti-a facut cineva vraji? Uneori sunt doar capul tau, da exista vrajitori in vechiul testament dar despre legamant sincer nu am auzit!