| Meme10Memu a întrebat:

Exista libertate de alegere? Cu ce drept judeca omul sau Dumnezeu daca nu exista libertate de alegere?

34 răspunsuri:
| Meme10Memu explică (pentru Apokales):

Negarea e tot o afirmatie. Demonstreaza tu ca nu exista. De exemplu in matematica se incearca demonstrarea unor lucruri care nu exista: sa se demonstreze ca doua laturi paralele nu se intersecteaza niciodata etc.

| Apokales a răspuns (pentru Meme10Memu):

Iisus a fost un om care a promovat religia crestina, demonstreaza ca nu a fost asa. Faptele din Biblie sunt o compilatie de povesti cu mult inainte de Iisus si aparitiei idei de Dumnezeu. Imparatii Constantin si Elena au fost cei care au adus in prim-plan aceasta religie. Citeste, documenteaza-te si o zi buna.

| Meme10Memu explică (pentru Apokales):

In matematica se incearca demonstrarea negarii: sa se demonstreze ca aria unui cerc nu e pi*r^7.

Cat despre trecut nu putem demonstra atata timp cat nu am trait in acele timpuri macar.

| Apokales a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ai dreptate, exista D-zeu, o zi buna!