| georgeceltoma a întrebat:

Exista viata dupa ce celulele mor? dar dupa ce tot organismul format din celule moare?

12 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

O celula moarta nu mai poate fi numita celula vie. Dupa ce eu voi muri, va mai exista viata, dar nu a mea; a altora.

| M25M a răspuns:

Eu nu cred ca exista viata dupa moarte.

| SindyR a răspuns:

Dupa ce mori nu mai ai treaba cu trupul, el se descompune, putrezeste, se face una cu pamantul! Dupa ce mori sufletul singur traieste. Viata sufletului este infinita, viata trupului este finita.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| georgeceltoma explică (pentru EllaBlackEyes):

Cred ca te apropii de adevar, da sunt curios, ce fel de energie? aceasta energie are constiinta?

| Narfundo a răspuns:

Informatia din interior nu se distruge, insa celulele mor.Pacat ca odata lucrurile acestea erau cunoscute de oricine.Acum traim vremuri de oameni tristi si materialisti care nu mai au timp de suflet si energie.

| GRs a răspuns:

Mai nou combinam religia cu biologia si evoutionismul.Ce o sa mai spuna crestinii dupe ce o sa se descopere o planeta cu viata? Ca tot Dumnezeu a facut-o si pe aia?

Răspuns utilizator avertizat
| Miauti a răspuns:

Nimic nu se pierde totul se transforma.
De ce crezi ca majoritatea cred in reincarnare. Explicatie logica e simplu, ai murit celulele se descompun ADN-ul ramane sau poate fi transferat intr-un copacel care va creste langa mormatul tau.

De aici vine si vorba "acest mar imi aminteste de georgeceltoma..."
Sau te mai manca un vierme asta inseamna ca te ai reincarnat un intr-un vierme-> intr-o pasare...

Deci pe scurt si pentru toata lumea exista viata dupa moarte, DAR gasita in alta stare.

| georgeceltoma explică (pentru EllaBlackEyes):

Sunt electronist de meserie, nu are cum sa fie 20 watti poate mW

| doctorandus a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

"energie de 20 wati" este exprimare de fizician trepanat.