| Caddyi a întrebat:

Fecioara Maria l-a nascut pe Iisus Hristor fara a face " dragoste "? Daca " Da ", cum e posibil sa se nasca un copil daca nu a avut acel proces... fara tata = fara spermatozoizi = nu are cine sa intre in ovul = 0 copii! big grin

33 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Credinta e peste logica

| Caddyi explică (pentru besleaganicolaecosmin):

rolling on the floor)))))) Saaaau. nu va duce capul sa ganditi logic si o bagati p-asta cu " credinta e peste logic ". Oameni spalati pe creier si f. creduli ce sunteti!

| ManStrong a răspuns:

Nu stiu daca stii sau nu; in ivrit inger nu inseamna neaparat o persoana cereasca.
Inger inseamna; trimis; Maalach; Adica cel ce se duce sa indeplineasca o misiune.
Daca deci la Maria sa prrzentat un barbat si a zis ca el are misiunea s o lase asa cum se lasa o femeie etc ea a crezut si a acceptat.
Nimic deosebit in asta.
Citit si vedeti ca la nevasta lui Manoah sa arat un inger dar el ear un barbat normal din toate punctele de veder.Si nu au stout ca e inger pina nu sa topit in fumul jertfei.