| ElenaSA a întrebat:

Femeile ortodoxe casatorite cu cineva de alta religie pot fi spovedite?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Şi-a dorit cu siguranţă un timp mai relaxat în care să aibă timp să discute cu tine pe îndelete, fără să fie stresat de persoanele celelalte care aşteptau la rând...

Ştiu despre ce vorbesc, pentru că ştiu şi eu cât am ţinut un părinte odată la spovedit şi consiliat... happy

36 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Depinde daca s-au casatorit crestineste.

| Andrei258 a răspuns:

Doamne ajută,
Sigur, că femeile ortodoxe pot fi spovedite dar partenerii lor de altă religie nu pot fi spovediţi pentru a putea fi spovediţi ei, trebuie convertiţi.

Seară binecuvântată.

| BogdanitzzaAnneMarrie a răspuns:

Eu as zice ca da. cool

| BogdanitzzaAnneMarrie a răspuns:

Eu as zice ca da.

| ElenaSA explică (pentru BogdanitzzaAnneMarrie):

Da,dar preotii sunt destul de deranjati de situatia asta cand o intalnesc.

| BogdanitzzaAnneMarrie a răspuns (pentru ElenaSA):

Da...