| chelstone a întrebat:

Forta PARIZER, Iisus Hristos este Domnul PR TA PR TA PR T PA, si aplauze pe fundal, lumea este in delir, pr ta pr ta l-am simtit pe dumnezeu, uite-l e dupa crucioaica ai mare sclipocitore de pe perete, pr ta pa
http://www.youtube.com/watch?v=_K2ejFJvvBs&feature=relat ed
Duminica viitore cap de afis este Marilyn Manson cu dedicatie speciala pentru toti credinciosii Personal Jesus: http://www.youtube.com/watch?v=Rl6fyhZ0G5E
Eu CREDEAM oricum ca acesti oameni a lui iisus au capacitati limitate in a intelege anumite lucruri, dupa astfel de comportamente bastinase care ii caracterizeaza de altfel (lucru demonstrat de atitudinea pe care o aveau in timpul recitalului), ce alte "calitati" mai au acesti oameni? Cu ce ii aproprie acei manelisti pe practicantii religiosi de dumnezeu? Dupa o astfel de manifestare spirituala profunda, ce credeti ca au invatat cei prezenti la "slujba", care a fost morala (pilda) de la finalul acestei "slujbe"?
Ce ultim cuvant le-a spus popa parizer la finalul show-ului?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chelstone,macar ei se afla intr-o Biserica, si probabil il lauda pe Dumnezeu asa cum stiu ei.Nu sunt intr-un local unde sa se imbete si sa injure de Dumnezeu.Atata stiu ei.

| EmaS a răspuns:

Chelstone
Nu,dar eu cred ca este mai bine sa mergi la o Biserica asa cum fac ei, decat sa mearga intr-un bar sa consume alcool, si sa devina agresivi.

| EmaS a răspuns:

Chelstone
Tu nu mergi nici asa! M-as bucura sa frecventezi si tu Biserica macar asa cum o fac ei.Sincer.

| chelstone explică:

Ema, de unde preconceptiile astea?! ce daca nu esti in biserica esti la bar?

| chelstone explică:

Ema, prin simplu fapt ca merg la biserica nu inseamna ca evita eventuale conflicte sau betii.
Inca ceva, cei din clip au mers la biserica ca la disco club...

| chelstone explică:

''Nu prin muzica aratam cat suntem de crestini.''
Muzica pe care o asculta cineva spune multe despre personele in cauza. Nu stiu daca erau rromi, dar se balansau ca niste retardati.

| chelstone explică:

Trinitas, de fapt se scrie Marilyn Manson. Numele se trage de la Marilyn Moroe Monroe, iar Manson de la un criminal american.

| Trinitas a răspuns:

Faaaabulous. Vezi ca se scrie Marylin Manson.

| Trinitas a răspuns:

Mda, ai dreptate. Epic fail.

| Bogdanux a răspuns:

Alte calitati? Ies din biserica, se impiedica de trepte, injura de Dumnezeu si Hristosi, isi baga multe in directia aia sau aia.Astia-s adevaratii cre(s)tini.

| Bogdanux a răspuns:

@Danutza27

Oh, imi cer iertare, tu cea inteligenta.

| Danutza27 a răspuns:

Constat ca pe aici nivelul de inteligenta tinde catre 0. Conf legilor sunt liberi sa se exprime cum doresc. Prin filme la americani negrii cinta si danseaza in biserica si nu sare nimeni de cur in sus, pe aici vad ca se aplica proverbul "prostul moare de grija altuia"

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@chelstone rromii nu au religie,ei sunt pagani, deci ce fac ei acolo e o prostie. Nici credinciosi nu sunt, asa ca si tine.
Cat despre celalalt videoclip prostii sunt gramada si doar stiu sa batjocoreasca. Nu prin muzica aratam cat suntem de crestini.

| 19marian60 a răspuns:

Cand Africa a fost cucerita de unii si altii,iar locuitorii ei vanati si vanduti ca sclavi in special in America,pentru a lucra pe marile plantatii de bumbac. Duminica mergeau la biserica lor saracacioasa si se rugau Atotputernicului pentru o viata mai buna,Ii slaveau Numele cantant in ritmul lor navalnic, isi manifestau bucuria ca s-au intalnit cu D-zeu, erau mai credinciosi decat multi dintre noi.Sa-mi fie cu iertare!

| Infernia a răspuns:

Ateii la putere \m/

| luana1 a răspuns:

Personal nu ma intereseaza si pot dormi noaptea foarte bine, nu mor de grija lor.Fiecare cu ce are. Daca are.