| alexandra2859 a întrebat:

Http://www.descopera.ro/......te-in-1976

„Pe baza a ceea ce am găsit până acum, sunt 99% sigur că există viaţă pe Marte. NASA ar trebui să trimită un microscop acolo, pentru a înregistra un clip video cu bacteriile în timp ce se mişcă", a declarat Joseph Miller de la Şcoala de Medicină Keck din California.

despre asta ce ziceti crestinilor, si formele astea de viata to dumnezeul vostru le-a facut?

Răspuns Câştigător
| adrian873 a răspuns:

Sunt curios de raspunsurii ai sa primesti si ce vreste din biblie au sa apara. Foarte buna intrebarea

30 răspunsuri:
| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Normal tot ce vezi tot ce auzi e creat de dumnezeu (adica nu tel si chesti de genu ) si daca nu e creat de dumnezeu un anumit lucru atunti dumnezeu le-a dat oamenilor inceleptiune sal creieze

| Inferno a răspuns:

Daca te referi la Dumnezeul Biblic ai dreptate, dar daca te referi la Dumnezeu ca la o entitate inteligenta nu mai ai dreptate, pentru ca nu vad de ce aceasta entitate nu ar fi creat viata in tot universul.
Argumentul e bun doar cand vine vorba de Dumnezeul Biblic.

| Inferno a răspuns:

Nu vreau sa apar pe nimeni, dar asta nu dovedeste nimic.

| Inferno a răspuns (pentru adrian873):

Nu e nevoie de citate patetice din BIblie la asa ceva.

| Nonono a răspuns:

Ma, extraterestrii se spune de mult ca exista, dar fac si eu ca voi: Ati vazut vreodata vreun extraterestru cu ochii vostrii, in realitate?

De ce va tot mintiti si va incredeti in oamenii straini si nu in Dumnezeu?

| martzian a răspuns:

"despre asta ce ziceti crestinilor?" Bai, deci... deci! Ne-ai terminat cu logica ta! happy Trage o tura sa vezi ce hoteluri faine ai sa gasesti pe acolo, fa niste poze cu martzienii, ca ai subiect de senzatie... laughing

| RAY a răspuns (pentru Inferno):

Entitatea aia cum a aparut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra? de ce te arunci ca rata la muci? ai rabdare sa vezi forma de viata si nu te mai lua dupa minciuni adunatoare de bani.tocmai ce am cetit un articol despre bacteriile din noi cu care traim in simbioza, si parerea oamenilor de stiinta si a cercetatorilor s-a schimbat brusc, in privinta lor si anume ca ele nu ne mai inbolnavesc ci ne fac sanatosi.pai mancate-ar tata de desteapta, si de credula? eu ce sa cred acum? si nu continui de unde au fost adunate loturile de bacterii ca sa vezi ca anilitia e ...periculoasa dar si benefica, insa cunnilingusul n -are nici o treaba ca zona vaginala e cea mai curata bacteriologic vorbind.deci alexandra? vorbesc de ce ai tu intre craci si nu pe marte, si inca nu e o concluzie clara a OAMENILOR DE STIINTA CEI CERCETATORi.ma lasi?

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Nu am spus ca exista acea entitate, am spus ca asta nu dovedeste nimic.
Putem spune foarte simplu ca Dumnezeu a creat viata si pe Marte.

| RAY a răspuns (pentru Inferno):

De ce e asa greu sa credem ca universul a evoluat fara vreun zeu?
nu exista nici o entiate sunt doar basme

| Inferno a răspuns (pentru Nonono):

Pentru a cunoaste un lucru nu este nevoie sa fi de fata.

| Inferno a răspuns (pentru RAY):

Pai nu exista, am spus eu ca exista?
Spun doar ca asta nu dovedeste nimic.

| RAY a răspuns (pentru Inferno):

Team inteles inferno, fi calm

| alexandra2859 explică (pentru Inferno):

De ce a creat-o? are un motiv anume? parca crestini ziceau ca suntem singuri in univers, nu-i asa?

| alexandra2859 explică (pentru Nonono):

Pe dumnezeu l-a vazut cineva? nu, sunt dor basme probabil povestite de oameni beti.sunt acelasi lucru numai ca extraterestri au fost gasiti in schimb dumnezeu?

| alexandra2859 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt minciuni, chiar exista dovezi. faptul ca dumnezeu exista ce dovezi exista in afara de o carte?

| alexandra2859 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Voi crestini nu credeati ca suntem singuri in univers(adica pamanteni)? de ce ar vrea dumnezeu sa creeze martieni? sau pote s-a saturat de voilaughing

| alexandra2859 explică (pentru Inferno):

Adica cel care nu exista, nu?

| alexandra2859 explică (pentru adrian873):

Mersi.si eu asta asteptamhappy

| alexandra2859 explică (pentru martzian):

Deci...tu chiar semeni cu un martian.foarte mult, si tu esti un microb asa ca eiwinking

| martzian a răspuns (pentru alexandra2859):

Ok. Ma bucur si eu sa te cunosc! happy

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru alexandra2859):

Vroia sa creieze sa nu fim singuri (apropo alexandra2859 tu dc ai fost creata asa si martieni)

| martzian a răspuns (pentru RAY):

"De ce e asa greu sa credem ca universul a evoluat fara vreun zeu?" - Hai ca iti zic eu de ce. Pentru ca ai nevoie de mai multa CREDINTA daca nu accepti ideea unui Creator atotputernic decat ai avea nevoie pentru a accepta existenta Lui. Stiu, tu ai sarit voit peste discutiile care au demonstrat realitatea asta, din motive pe care doar tu le stii, dar asta nu te scuteste de a nu lua pozitia ignorantului...winking

| RAY a răspuns (pentru martzian):

Bine martianule

| martzian a răspuns (pentru RAY):

Ma bucur ca ma crezi si tu o data. tongue

| RAY a răspuns (pentru martzian):

Cine a spus ca te crede, am spus bine

| martzian a răspuns (pentru RAY):

Sa inteleg ca nu crezi ca ai crezut sau ca ai crezut ca nu crezi?

| RAY a răspuns (pentru martzian):

Eu nu cred nimic asta e diferenta dintre a crede si a nu crede

| alexandra2859 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Tu de ce ai fost creat? in plus eu am "puterea" sa traiesc fara sa cred in cineva in schimb crestinii trebuie sa creada in cineva ca altfel nu pot sa traiasca.

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru alexandra2859):

Asa cresi tu?