| AnicaiAlin a întrebat:

Http://www.ziare.com/......ie-1005302

http://www.click.ro/......76353.html

Unde duc credinta si religia.
Unde cei in care ar trebui sa ne incredem se dovedesc a fi niste scursuri(doar pedofilii)
In cazul preotilor homosexuali personal nu am multe de spus, doar atat ca una predica si alta fac(contrar invataturilor biblice)

10 răspunsuri:
| AnicaiAlin explică:

O completare. Un articol este din 2010 iar altul din 2011

| EmaS a răspuns:

Nu cei ce spun Doamne, Doamne vor intra in Imparatia lui Dumnezeu ci cei ce fac voia Domnului.

| 3xfemeie a răspuns:

Aici duce credinta? Esti sigur de afirmatia ta?

| Mădă0611 a răspuns:

1. Daca tot exista zvonuri ca ar fi pedofili, de ce sa nu fie? laughing
2. Sa faci ce zice popa, nu ce face popa. Si dumnezeu iti cere sa ierti... Ai prins ideea.

| Mădă0611 a răspuns:

Ati vrea voi, ca asa sa aruncati gunoiul in curtea vecinului. Ei, chestia e ca atata aveti in curtea voastra, ca desi mai aruncati la altii, la voi e plin, se si inmulteste smug

| AnicaiAlin explică (pentru 3xfemeie):

Sunt foarte sigur.
Sunt mai putine cazurile de pedofilie in randul populatiei decat in randul preotilor. In special cei catolici.

| AnicaiAlin explică (pentru Mădă0611):

Corect, dar nu ti se pare normal ca cei ce propovaduiesc cuvantul lui dumnezeu sa si respecte ceea ce spun.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AnicaiAlin):

Eh, acum si tu. Daca nu scrie in biblie, nu sunt obligati laughing Scrie undeva ca preotii trebuie sa fie buni? Ei oricum sunt sfinti.

| 3xfemeie a răspuns (pentru AnicaiAlin):

Stii ceva? Pe mine personal putin ma intereseaza ca pedofilul e preot sau nu. A profitat de incredere la fel ca un profesor sau un prieten si trebuie judecati la fel. Dar tind sa cred ca nimicnicia si prostia din ei i-a dus aici, nu credinta. M-ar interesa numai gasirea unei pedepse care sa poata repara raul facut copilului. Crezi ca e posibil? Cam greu, nu-i asa?
ps Atata timp cat pedofilie exista oriunde, eu nu pot spune ca aici a dus credinta. Parerea mea. Si nici macar nu stim mai putine. Nu cumva stirea e mai interesanta daca e implicat si un preot sau un profesor? Este impactul mai mare.

| Mădă0611 a răspuns:

La cum sunt preotii, e mai bine fara ei laughing
Pai daca esti ateu, nu inseamna ca esti "naspa". Poti sa ai bun simt/morala si fara dumnezeu, unii atei au mai mult/a decat unii crestini, ei nu sunt constransi de ceva/cineva ca sa fie buni.
Parca ai zis ca esti fost ateu, deci, asa cum le-am zis si celorlalti fosti atei: fosti atei nu exista, exista anti teisti (ateism adolescentin), care acum incearca sa isi spele pacatele atacand atei. In zadar, te si consumi si in final descoperi ce noi am descoperit.