| AvalohAlyn a întrebat:

Îmi place paranormalul, profețiile și vizionarii.
E greu de studiat Apocalipsa și să fii specialist în subiectul asta (sfârșitul lumii)?
Vreau să știu tot despre ea sau despre sfârșitul lumii.Ma pasionează subiectul mult.

1 răspuns:
| samael666 a răspuns:

Traducerea corecta se pare ca este Revelatii, dar ce mai este corect? am studiat biblia, o sa decizi sa te dezici de crestinism, iti recomand sa vezi 2 filme, Pope joan si Agora, sa vezi mai multe despre crestinism, dupa vreo 2 secole au ajuns sa fie condusi de niste escroci,delatori si hoti, pungasi fara pic de cultura, care au schimbat sensul cuvintelor lui Iisus, au furat pana si ziua de odihna duminica de la religia mithraica, pentru a convinge oamenii sa treaca la religia crestina; nu uitati ca armata romana era 80% de religie mithraica, Mithras, nascut in anul 1200 inainte de cristos, pe 25 decembrie, dintr-o fecioara, a murit la 33 de ani si a devenit dumnezeul lor,ziua de odihna duminica, se mai numeau fii soarelui, de aceea sarbatoreau soarele(sun day), tot crestinismul a inventat diavolul,tongue)))), mai discutam dupa