| PaulTalent a întrebat:

Imi puteti da detalii despre dedublarea voastra astrala sau visul vostru lucid? (cei care le'au experimentat)

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Visul lucid daca se refera acel vis in care cotrolezi ce se petrece, esti constinet ca esti in vis, am avut o astfel de experienta si e foarte frumos, iti da o senzatie de libertate extrema in care poti sa faci ce vrei nu ai ganduri care sa te cenzureze, e o experienta ce cred eu o sa o avem si in aceasta realitate

9 răspunsuri:
| BlueOctober a răspuns:

Eu nu am avut astfel de experiente dar am avut un prieten care a avea des,si imi spunea ca e ca si cand visezi doar ca mai real si simti mai profund orice, simturile se amplifica la fel si puterea fizica, insa pana sa reusesti asta e greu, dar, bafta pe viitor

| HoneyPot a răspuns:

Daca le imprimi o aura metafizica/mistica nu ajungi prea departe cu gandirea. Este un proces normal, pur psihologic, nimic spiritual. Si da, am experimentat ambele. Tine de incredere, caracter, disciplina si autocunoastere.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Eu nu m-am tras la xerox ca altii, visul lucid e doar cand imi fac planuri cu banii pe care nu-i am

| OOOLEOOO a răspuns:

Era spre seara inainte de a ma culca practicasem Meditatie (Buddista) ca in fiecare seara, dupa 30 min m-am intins pe pat, ma tot gandeam la antrenamentele facute in timpul saptamani si intr-un fel suspinam ca n-am reusit niciodata.
Ma gandeam la fiecare exercitiu in parte muschi imi erau relaxati iar mintea goala (De la meditatie) doar gandul calatoriilor astrale ma perturba, ma gandeam la ce sa schimb din antrenamentul meu ca sa-l fac mai eficient si astfel am atipit cu acest gand.
Apoi dintr-o data am simtit nevoia sa ma trezesc, si m-am ridicat din pat constatam ca eram foarte usor si am inceput sa ma plimb prin camera cateva minute, insa ceva mi-a tras atentia! Eram eu in pat ce dormeam ''Nu se poate!'' am esclamat si in momentul acela parca am fost absorbit de trup, sigur este ca in noaptea aia n-am mai resit sa adorm.

Aceasta a fost prima mea dedublare si a durat in jur de 5 min.

| victor333 a răspuns:

Nu stiu despre ce vorbesti dar ca sa jungi sa te cunosti cu adevarat trebuie sa te accepti cum esti nu cum ai vrea tu sa fii...

| obelix2266 a răspuns:

Mai talent aici se vorbeste despre religie nu despre ioga.

| PaulTalent explică (pentru obelix2266):

1.Numele este pus la caterinca si 2.Nu va nici o categorie numita Spiritualitate...religia inseamna spiritualitate in mare parte.

| obelix2266 a răspuns (pentru PaulTalent):

OK am inteles gluma,de aceea am reactionat asa. Oricum incerc sa-ti zic despre spiritualitate si religie cam asa;,religia estecredinta ta in supranatural,in dumnezeire, codul moral, practici de tip ritual si tot ce tine sa zicem de ceea ce crezi si faci dar nu vezi, nu atingi material. spiritualitatea e legatura noastra cu divinitatea, unde DUHUL SFANT a lui DUMNEZEU are o implicatie majora daca nu totala in vietile noastre,:EFESENI 1:13, 4-30.La intrebarea ta iti poate da un raspuns corect, nu un crestin ci un ioghin, sau ce or mai fi.