| ZoeyMe a întrebat:

Visul lucid este vazut ca si dedublarea(calatoria astrala). Stiu ca nu sunt acelasi lucru, insa am inteles ca din punct de vedere religios dedublarea nu este permisa.Se pune aceeasi problema si in cazul visului lucid?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti sa-ti induci singur un vis lucid, nu cred ca poate fi pacat ceva asupra caruia tu n-ai control deloc. Si nici despre calatoria astrala n-am auzit sa fie pacat de fapt religia nici nu cred ca sustine ca ar fi posibil asa ceva.