| Andrei1859 a întrebat:

Imi puteți spune 10 lucruri pe care diavolul nu le poate face?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Absolut nimic, nu aveti habar de propia biblie,satana e un slujitor a lui iahve atat,insati iisus spune rolul tau este sa fi sclavul tataului meu atat, ce atatea povesti, satana testeaza credinta altora, el nu are liberul arbitru, tot ce face sau nu face este vointa lui iahve =dumnezeul tau

| RAY a răspuns:

Mircea08 tu ce poti face? crezi doar din interes atat, hai da-mi stop ignor asa ca asa zis iertare, sectanct cu numele

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poate merge pe trotineta electrica

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

1. Să existe.

| Steregoi a răspuns:

Nu poate da viata. Nu spune adevarul.

| Panamax a răspuns:

Tu esti diavolul tau personal.ar trebui sa stii ce nu poti face.

| Mircea08 a răspuns:

1) Nu poate iubi
2) Nu poate spune adevarul
3) Nu se poate abtine de la furat
4) Nu poate avea mila
5) Nu poate fi modest
6) Nu se poate tine de cuvant
7) Nu poate fi induplecat
8) Nu poate fi facator de pace
9) Nu poate fi rabdator
10) Nu se poate infrana
11) Nu pot ierta
12) Nu poate face dreptate

Sunt multe lucruri pe care nu le poate face. Nu poate face nimic din ceea ce face un un crestin adevarat, nimic normal, nimic logic, nimic bun

| DarkAndDreary a răspuns:

Nimic.
Pentru ca nu exista.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Propriu este diavolului sa cada si sa nu se mai poata ridica sau smeri. Omul cade, dar se mai ridica, se poate pocai. Ingerii nu cad niciodata.

| 0k8 a răspuns:

Iti aduce fericire asta face