| SexoasaTha a întrebat:

In biblie scrie cand a creat dumnezeu gravitatia?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EdwardTeach a răspuns:

Da, atunci când frunzele lui Adam şi Eva au început să plutească.

| relian a răspuns:

Da scrie normal ca scrie.Cind a facut pamintul aparu si gravitatie.Asta se deduce insa ceva legat de gravitatie se afla in geneza acolo cind spune ca duhul lui Dzeu se plimba pe deasupra pamintului.Deci se plimba sau mergea pe deasupra nicidecum pe pamint.Si eu am zis pai cum asa, de ce nu se plimba pe pamint? Si motivul era gravitatia de aia se plimba pe deasupra ca plutea, era de fapt in spatiu si observa planeta care avea o gravitatie prea mare pentru a se plimba pe ea, el urmarind sa vada cum face cum drege sa poata rezolva problema sa nu fie strivit.Si dupa cea rezolvat a coborit pe si s-a apucat de treaba manuala, adica sa faca pe Adam pe Eva si asa mai departe.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, cand a facut pamantul, de ce?

| Al99 a răspuns:

Nu scrie, dar de atunci oamenii de stiinta inca nu si-au dat seama despre originea si natura fortei de gravitatie.
Cica, parca si poate, cam acestea ar fi explicatiile științei "moderne".

| Thunderstruck a răspuns (pentru Al99):

Tu critici stiinta deoarece oamenii de stiinta au atat bun-simt incat sa recunoasca (,) ca nu stiu? Nu te inteleg, omul si din prespectiva evolutionista, si cea crestina nu exista de foarte mult timp, daca de la geneza omului pana acum am ajuns asa, intr-un milion de ani tu realizezi cum o sa ajungem? (desigur, daca mai supravietuim).Nu te ingeleg.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Thunderstruck):

Inteleg.*

Răspuns utilizator avertizat
| Sultan a răspuns (pentru Al99):

Gravitația este fenomenul fizic natural prin care corpurile fizice se atrag reciproc, cu o forță a cărei intensitate depinde de masele acestora și de distanța dintre ele.
Aceasta este explicatia stiintei. Spune-mi ce este ilogic, ireal in aceasta explicatie? Cum nu siau dat seama?
Pe cand la intrebarea "Exista Dumnezeu?" se raspunde la fel de la Adam si Eva pana acum : EXISTA!

| HueyFreeman a răspuns:

Nu scrie, nu stia dumnezo' de gravitatie p-atunci.

| Al99 a răspuns (pentru Sultan):

Natura si originea fortei gravitationale, nu ce este gravitatia.
Cauta pe Google daca nu te descurci.