| OctavianDanielMaria a întrebat:

Intrebare:Ce limita de varsta a setat Dumnezeu dupa potop la celelalte animale? La oameni a setat 120, dar "minune", au trait si peste 200, asta dupa biblie.Si nu era Noe si familia lui.

32 răspunsuri:
| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

E perfect adevărat ce spui însă, eu cred că conținutul bibliei a fost alterat atât de mult încât nu mai este relevant în totalitate. De sigur, găsim dovezi care ne arată că toate religiile trimit către un adevăr comun însă este bine ascuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mastadont):

De acord cu tine happy