| miculprint a întrebat:

Intrebare DOAR PENTRU ATEI : Sunteti de acord cu AVORTUL?

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru unul1):

In cazul oului din supermarket, da, nu poate fi vorba de un ou fecundat DAR daca vorbesti de gainile crescute la casa, sunt sanse mari ca oul pe care il prajesti sa fie deja fecundat si daca pui "clota" pe el, iasa puiul. Sau tu ai impresia ca acel cocos vine DUPA ce gaina depune oul si presara praful magic peste acel ou dupa care vine "clota" si se aseaza pe el ca sa il fecundeze? Stii macar chestiile elementare ce tin de gaini?

"E normal sa tinem la semenii nostri si nu la animale "... de ce?
"Dreptul la viata se rezuma doar la oameni."... de ce?

Ai facut 2 afirmatii dar nu le-ai justificat prezentand argumente.

"Draga nestiutor"... rolling on the floor. Pune mana si invata cum e cu gainile si cu ouale lor. Daca ai mancat oua de la gaini crescute la casa, sunt sanse mari ca acele oua sa fie deja "insamantate".

Tot nu mi-ai prezentat argumente pentru punctul tau de vedere si nu mi-ai zis de ce "dreptul la viata" trebuie sa se rezume doar la oameni. Ba mai mult de atat, eu ti-am prezentat niste argumente cum ca omul este inferior din multe puncte de vedere TUTUROR animalelor.

"DAR ESTE UN OM si are aceleasi drepturi ca si un om nascut. "... este un om la fel cum oul pe care il prajesti este o gaina.

"are aceleasi drepturi ca si un om nascut"... unde scrie? Cum ai ajuns la concluzia asta si cel mai important, DE CE?

Apropo, ce intelegi tu prin "om"?

| LordBolton a răspuns (pentru miculprint):

1. Nu sunt nascut in comunism.
2. Am fost dorit.
3. Este decizia fiecarei femei ce vrea sa faca cu cateva celule, daca ne gandim un pic si prajirea unui ou este avort nu?

Răspuns utilizator avertizat
| LordBolton a răspuns (pentru miculprint):

Totusi compari un om cu niste celule, celulele alea nu sunt un om, deci aici nu vorbim de crima.

Răspuns utilizator avertizat