| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru atei. Ce v-a facut sa deveniti asa?

Răspuns Câştigător
| Larii_Florentina_1996 a răspuns:

Părinții mei, in special mama, sunt credincioși. Ea spune mereu că "Dumnezeu i-am dat putere să treacă peste greutăți", prin urmare și eu eram credincioasa când eram mică, dar cu trecerea anilor am inceput sa îmi pun întrebări, să caut răspunsuri și am ajuns la o concluzie: "Multe relatari din biblie nu au sens. Refuz sa mă las ghidata de ceva scris acum mii de ani." Consider că oamenii ar trebui sa se maturizeze, să nu mai pună fapte și întâmplări in carca unei divinități și să își asume responsabilități. Răspunsul meu in prezent pentru mama: "Nu Dumnezeu te-a ajutat, ci tu ai fost o femeie puternica!"

33 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Aste e definiţia High-Tech, se pare că a ateismului. Până şi ateii cred în ceva, chiar de e vorba de a crede în puterile lor, de exemplu, tot cred în ceva.Asta e ca şi non conformiştii. Până şi non conformiştii sunt conformişti unei reguli, şi anume trăiesc fără reguli.

| RAY a răspuns (pentru DeyCj):

Normal ca si noi credem in ceva, ateismul are legatura doar cu existenta zeiilor atat nu crezutul in iubire de exemplu

Răspuns utilizator avertizat