| OctavianDanielMaria a întrebat:

Isus a incalcat vreo porunca de a lui Dumnezeu?

102 răspunsuri:
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Evreii mancau in sabat. De aceea portia dubla de mana nu se strica in sabat. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Daca esti crestin, nu le incalci, dany thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Interdictia cu sabatul a aparut dupa ce Lui "Dumnezeu i-a parut rau ca l-a facut pe om".

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adica nu se numeste ca le incalci, sa nu intelegi altceva laughing

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Era si este perfect insa tu omiti partea cu libertatea de alegere a omului. Esti liber sa aberezi si o faci.

| Meme10Memu a răspuns:

Asta e o intrebare si mai proasta.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ia mai gandeste-te omuletule. Dumnezeu a dat legea cu sabatul dupa ce a zis ca i-a parut rau, nu pentru ca ce a facut era imperfect ci pentru ca omul a ales gresit sa fie rebel.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E gresit. Asa cum tu esti liber sa faci ce vrei si Dumnezeu e liber sa te ucida pentru ca de fapt tu respingi pe Dumnezeu care e viata sau izvorul vietii.

Prin definitie tu alegi sa respingi pe Dumnezeu adica viata. De fapt te ucizi singur batjocorind viata sau pe Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Prin definitie nu e vorba de periat baietas. Tu respingi sa traiesti. La ce te poti astepta la viitor decat la moarte?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Esti gata prin definitie. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E atotstiutor. Stia ca va exista aceasta posibilitate si in acelasi timp are si solutia la neascultarea omului si in cele din urma va aduce la perfectiune creatia Sa cu tine fara viata.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Perfectiune asa cum o vede Dumnezeu. Tu degeaba vi si-ti dai cu parerea.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din Biblie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Scrie că Legământul cel vechi avea cusur...de aceea a fost nevoie să fie revoluționat. El era umbra Legământului celui nou.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Esti gata sa te culci. Somn usor ca debitezi numai prostii si razi fara sa gandesti. Bea-ti ultima dusca pe ziua de azi si te mai si culca.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

L-a schimbat de tot, asa ceva nu se face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Să vedem...ce a schimbat? big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand, modul de gandire. Nu am dreptate?