| YumiSukinanda a întrebat:

Isus in ce an s-a nascut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In anul unu.de atunci se spune; Dupa Hristos.deci acum 2011 ani.pe pamant.ca om.fiindca el e vesnic si s-a nascut mai inainte de toti vecii.si prin el toate s-au facut.adica prin cuvant.si el este cuvantul asa cum scrie la creatie; si cuvantul era cu Dumnezeu, si cuvantul era Dumnezeu.

32 răspunsuri:
| 19marian60 a răspuns (pentru tsevaoth):

Daca toata lumea crestina sarbatoreste nasterea lui Iisus in 25 decembrie, tu "mare cititor si cercetator"cum ai ajuns la concluzia ca Iisus s-a nascut toamna?

| tsevaoth a răspuns (pentru 19marian60):

Acuma tu si altii puteti sa sustineti ca Isus s-a nascut oricand, e dreptul fiecaruia sa creada si sa accepte ce doreste, eu am prezentat si din perspectiva istorica, nasterea lui.Asta e singura dovada care demoleaza miturile, istoria si arheologia.