| andri22 a întrebat:

Iubitii mei crestini de ce nu ne putem exprima sentimentele fata de o persoana de ce este rusine si ne doare sufletul apoi!

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

E teama de fapt, teama de a fi respins, sau teama ca o sa rada de tine.
Lasa-l pe popa. laughing

7 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

De ce? Lipsa de incredere in sine.

Apropo Iubirea nu vine din suflet.

| ErrorFound a răspuns:

Fiindca cine crede asta este un tocilar fara viata sociala. Adica si tu.

| BlackSulphur a răspuns:

Love is hard.

| Dan10079 a răspuns:

Pentru ca nu stim cum va reactiona persoana respectiva cand ii vei spune ce ai de spus. Iti poti repeta ce vrei sa spui inainte de a spune si poate te va ajuta sau poti incerca sa incepi o conversatie cu persoana respectiva si cand ajungi la un moment potrivit (din punctul tau de vedere) ii poti spune ce ai de spus.

| 22SWAG22 a răspuns:

E n-am probleme de'astea...

| VannyFeiereisz a răspuns:

Cele de dragoste sunt mai greu de exprimat, in schimb, cele negative sunt floare la ureche, adoram sa ranim.
Daca sentimentele provin din iubire merita sa gasesti o cale pentru a le arata.

| ctodirica a răspuns:

Ceea ce ai de spus, spune la momentul potrivit, da frau liber sentimentelor, astfel nu vei mai avea ocazia alta data, inceputul e mai greu. Incearca sa ai o atitudine pozitiva, nu pune raul in fata.