| OctavianDanielMaria a întrebat:

Jesus a facut scamatorie cu mersul pe apa?

3 răspunsuri:
| RoxanaGabriela99 a răspuns:

Nu înțeleg ce cauta niște întrebări ateiste intr-o categorie religioasă. Din câte știu aceasta este secțiunea " religie" nu "non-religie". Iisus era Fiul lui Dumnezeu, cel care a creat lumea. El putea face orice, nu doar sa mearga pe apa. Putea vindeca pe cei bolnavi, pe cei orbi, pe cei posedați de duhuri rele, etc.
Atunci când nu ai nimic bun de zis, taci.

| xlogic a răspuns:

Biblia este o poveste. Iar ca orice poveste, este fictivă și a fost inventata să pună frica în om.

De aceea fiecare nație are povestea lor: creștinii, musulmanii, budiștii etc.

Tu alegi mai departe daca crezi sau nu în povești, la fel cum crezi in Moș Crăciun sau nu.

| Koylaht a răspuns:

Cauta pe Youtube dynamo cred ca de la el a invatat