| Aurelian122 a întrebat:

La ce se refera biblia?
Proverbele 18:20 "Din rodul gurii lui îşi satură omul trupul, din venitul buzelor lui se satură."

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se refera la cei ce au darul vorbitului semenilor.a propovaduirii cuvantului lui Dumnezeu asa cum este scris; omul nu traieste numai cu paine si apa, ci cu orice cuvant ce vine de la Dumnezeu.

3 răspunsuri:
| Daavidd a răspuns:

Bine aici se referă la inţelepciunea vorbirii, pentru a câştiga bani este nevoie de comunicare, şi pentru aţi sătura trupul we need money tongue

| danay72 a răspuns:

Doriţi să vă folosiţi darul vorbirii într-un mod care să vă facă plăcuţi nu numai în ochii lui Dumezeu, ci şi în ochii altora. În Proverbele 18:20, 21 citim: „Omul se va sătura cu roadele buzelor lui. Moartea şi viaţa sunt în puterea limbii

| Delmoniko a răspuns:

Prostitutia? Cea mai veche meserie din lume? Blowjob? E cam 50/100 ron. Depinde laughing