| anonim_4396 a întrebat:

Mă iartă Dumnezeu dacă eu l-am înjurat pe Isus intenționat, deși acum îmi pare rau. Se poate?
Iartă Dumnezeu neștiința și păcatele fără voie?

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

În fine, ne vedem jos sad

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In fine, nu mersy, ma vad doar cu fete

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Știi că în iad merg cei răi, nu? Că vrei, că nu vrei, vei merge acolo pentru că ești ateu, iar eu din cauza gândurilor de hulă

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man numa in crestinism sunt 4000 de religi,secte, culte, in cate iaduri vom ajunge? numai vb de alte religi gen islam, hinduism, budism

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Într-unul,deșteptule

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te poti informa despre una. Oare este un drum prea mare de parcurs pentru Dumnezeu? Nimic nu e greu pentru El. Roaga-L sa te calauzeasca spre o astfel de Biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

Și dacă biserica aceea este greșită?

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oamenii nu sunt perfecti caci fiecare om e pacatos dar asta nu inseamna ca se complac in pacat (majoritatea). Biserica aceea are adevarul Biblic curat. Eu fac parte din ea. Mai bine covinge-te singur ca e biserica potrivita. Participa Sambata dimineata la un program de-al lor care incepe la 9.00. Intrarea e deschisa pentru oricine. Ce ai de pierdut?

| AG777 a răspuns (pentru anonim_4396):

E revoltator ce spui tu aici, inseamna ca Dumnezeul tau nu numai ca e dictator, mai e si corupt

| popM188 a răspuns:

Unde este dragoste este si iertare. Adauga cainta si se vor ierta,

| AlinHda a răspuns:

Prietene laughing oamenii l-au omorat pe Isus si totusi El pe cruce a zis : Tata iarta-i caci nu stiu ce fac. - cu alte cuvinte a zis: hai sa mergem mai departe, eu va iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlinHda):

Da dar ai auzit ce zice Biblia în Matei 12:31-32? Hă, hă? Ai auzit