| Wehrmacht a întrebat:

Mah, crestinilor, ce inseamna pentru voi "ateu"? ma refer la cuvantul ateu, nu la persoana atee.Mereu va aud ca ateii nu sunt in stare de nimic, ca voi crestinii parca ati fi puri ma, va credeti mari si tari.
Ateii nu au minte-crestinii au mai multa cand ling icoane sau pornesc razboaie din cauza religiei?
Mereu aud:
Cum pot sa existe atei? mai bine nu ar fi existat!-Daca nu ar fi fost unii atei din trecut, nu te-ai mai fi bucurat tu de PC, televizor si altele.Multe persoane inteligente au fost atei.In timp ce crestinii ne-au tinut evolutia pe loc.Peste multi ani o sa ne vada aia asa cum i vedem noi pe aia care credeau ca balauru' mananca soarele la eclipsa.
Ateii sunt prosti-Voi stiti cati atei sunt in lumea asta care se pot p***a pe toti din romania din toate pozitiile? chiar si pe oamenii destepti? Voi habar n-aveti ce inseamna cuvantul prost.
Spuneti mereu ce ateii se cred superiori, chiar ieri am vazut-o pe ema spunand: Normal ca noi crestinii avem dreptate mereu.Sau,ateii nu sunt capabili sa faca ceea ce fac crestinii.Pai chiar ma bucur ca nu sunt, cu toate ca sunt.Nu vreau sa iau vreo boala de la icoanele voastre linse si pe care au curs balele babelor.
Mereu spuneti ca DZ e cu voi.Sa va ia foc casa si sa ardeti in flacari sa vedem unde e DZ atunci.Singurii care va pot salva sunt pompierii si medicii, care NU sunt trimisi de DZ.Sunt chemati de oameni.
Mereu cand va dati mari superiori si spuneti ca DZ a ucis pentru dreptate ma gandesc la ceva de genu'

http://www.youtube.com/watch?v=0GYpcPRaJPI

http://www.youtube.com/watch?v=htoxDPsnzL8

34 răspunsuri:
| WaxlordThePatient a răspuns:

Urzi ai dreptate, Da Sper din Suflet ca Domnul Sa ii Schimbe Amin

regis
| regis a răspuns:

Cei care vorbesc astfel despre atei au cazut exact in acelasi pacat in care ai cazut si tu: GENERALIZAREA. Daca nu iti place expresia a cadea in pacat, o poti inlocui cu a calca in... prajitura, insa ideea este aceeasi.

| ProjectJackpot a răspuns:

Crestinii sunt mult mai numerosi decat ateii, deci te pot calca in picioare cand au ei chef, asa ca las-o mai moale.

| Boomkin1337 a răspuns:

Asta nu inteleg nici eu. Toata lumea zice ca DZ ii apara si le da nu-stiu-ce. Dar cand li se intampla ceva "A fost voia Domnului.". Deci Domnul ii protejeaza si le si da necazuri. Eu am descoperit ca nu este nici o diferenta intre Biblie si cartile cu basme pe care le citeam cand eram copil. Am fost si eu crestin candva, dar acum sunt satanist LaVeyan si ma simt mult mai bine. Fara reguli stupide, fara rugaciuni, fara zei, fara canoane, fara minciuni si fara povesti fara sens. Si daca intrebi un crestin de unde provine Dumnezeu el iti va spune "Pai... el a existat mereu.". Daaa...sigur. A fost acolo mereu, si intr-o zi s-a gandit sa faca el lumea, asa la plictiseala. Makes sense.