| Wehrmacht a întrebat:

Mah, crestinilor, ce inseamna pentru voi "ateu"? ma refer la cuvantul ateu, nu la persoana atee.Mereu va aud ca ateii nu sunt in stare de nimic, ca voi crestinii parca ati fi puri ma, va credeti mari si tari.
Ateii nu au minte-crestinii au mai multa cand ling icoane sau pornesc razboaie din cauza religiei?
Mereu aud:
Cum pot sa existe atei? mai bine nu ar fi existat!-Daca nu ar fi fost unii atei din trecut, nu te-ai mai fi bucurat tu de PC, televizor si altele.Multe persoane inteligente au fost atei.In timp ce crestinii ne-au tinut evolutia pe loc.Peste multi ani o sa ne vada aia asa cum i vedem noi pe aia care credeau ca balauru' mananca soarele la eclipsa.
Ateii sunt prosti-Voi stiti cati atei sunt in lumea asta care se pot p***a pe toti din romania din toate pozitiile? chiar si pe oamenii destepti? Voi habar n-aveti ce inseamna cuvantul prost.
Spuneti mereu ce ateii se cred superiori, chiar ieri am vazut-o pe ema spunand: Normal ca noi crestinii avem dreptate mereu.Sau,ateii nu sunt capabili sa faca ceea ce fac crestinii.Pai chiar ma bucur ca nu sunt, cu toate ca sunt.Nu vreau sa iau vreo boala de la icoanele voastre linse si pe care au curs balele babelor.
Mereu spuneti ca DZ e cu voi.Sa va ia foc casa si sa ardeti in flacari sa vedem unde e DZ atunci.Singurii care va pot salva sunt pompierii si medicii, care NU sunt trimisi de DZ.Sunt chemati de oameni.
Mereu cand va dati mari superiori si spuneti ca DZ a ucis pentru dreptate ma gandesc la ceva de genu'

http://www.youtube.com/watch?v=0GYpcPRaJPI

http://www.youtube.com/watch?v=htoxDPsnzL8

34 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ateu este acela care a studiat doar partea stiintifica nu si Cuvantul lui Dumnezeu! Ateu este acela care citeste cateva versete din Vechiul Testament si pretinde ca le stie pe toate ba chiar mai mult el stie mai bine decat crestinii Biblia tocmai deceea este ateu, dar el nu intelege ceea ce citeste! Si atunci e simplu studiind doar evolutia omului si Big-Bang-ul sa zici ca asta este adevarul happy Ca sa intelegi Biblia trebuie sa ceri ajutorul potrivit, de la Dumnezeu altfel NU AI CUM SA INTELEGI!

| Ecea a răspuns (pentru Esperança):

Draga mea, sunt 100 % ca nu ai deschis niciodata cartea aia care se numeste Biblie si sunt convins ca si tu consideri ca a scris-o dumnezeu.
Biblia = 0
Nu scrie nimic in ea, nu ai ce sa intelegi, am citit-o de 2 ori si nu am ajuns la nici o conluzie.

Incepe cu geneza,in care spune ca dumnezeu a zis sa fie apa si a aparut apa,sa fie pasari,sa fie, sa fie si iar sa fie... apoi brusc apar niste oameni, multi...foarte multi.
De unde apar ei, cand si cum si de ce nu scrie nimic, scrie doar ca incep razboaiele si crimele.NIMIC MAI MULT.
Apoi intr-un tarziu se naste Iisus, toate bune si frumoase, aflam povestea lui pana la varsta de 12 ani.Brusc,Iisus dispare din povesti si reapare cand deja are 30 de ani.Ce a facut
Iisus intre 12 si 30 de ani nimeni nu stie, nu scrie niciunde. Apoi ne spune ca o sa murim intr-o zi in apocalipsa.
Wow, geniala carte.

| Esperança a răspuns (pentru Ecea):

M-a amuzat foarte tare raspunsul tau. Ti-a luat mult pana te-ai "gandit"? laughing

| Urzi23 a răspuns:

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Tu spui "Daca nu ar fi fost unii atei din trecut, nu te-ai mai fi bucurat tu de PC, televizor si altele"
Urzi23 in dialog :

Imi explici ce legatura au evolutionismul (ca sa nu o dai pe genetica), cosmologia, paleontologia, geologia, zoologia si alte rahatologii cu calculatorul meu?
Nu stiu daca realizezi, dar calculatorul si confortul casei mele le-am cumparat cu munca mea. Toti oamenii isi aduc aportul la bunastare omenirii… mult mai mult decat ratatii de laborator care scot pe banda rulanta ipoteze evolutioniste falsificabile rolling on the floor.

| Urzi23 a răspuns:

Hai ca esti haios eu nu am facut pe nimeni p,,,,,, amaritul acela de link face parte din cultura ateilor asa ca nu descopri tu apa calda.
Apoi :
Vezi ca din lista de atei lipseste mos gerila rolling on the floor care este cel mai citat de evolutionisti
Apoi :
Albert Einstein sa nu uiti sa il adaugi si pe el rolling on the floor
Apoi :
Ai reusit sa ma faci sa rid cu lacrimi cind afirmi "tu vazand ca te-am pus la pamant, te-ai luat de mine ca de ce am postat atat de tarziu" rolling on the floor Tu nu ai observat ca sunt musterii cu care nu ma deranjez, poti sa te asezi la rind sa te programez daca am chef rolling on the floor

| Urzi23 a răspuns:

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Multumesc foarte mult pentru jigniri, ai lamurit superioritatea ateilor.
Apoi :
Informatica este o știință care se ocupă cu studiul sistemelor complexe, a algoritmilor și a informației nu vad legatura cu evolutionismul si cu ateii rolling on the floor
Apoi :
Ce legatura are informatica cu "stramosul comun" rolling on the floor
Apoi :
Tu ai IQ cit niste amarite de rame, daca te duceai la muzeul satului invatai si tu ce stiau taranii romani acum 1700 de ani.tu nici macar nu ai habar sa folosesti o cremene si iasca rolling on the floor

| Ecea a răspuns (pentru Urzi23):

Nu te mai suport prietene,esti una din cele mai insuportabile persoane.
Cand ai sa intelegi, ca ateii sunt cei care au studiat? Ei sunt cei care au descoperit aproape tot?
Daca nu erau ateii care sa studieze, sa descopere tu nu aveai acum calculator.Crestinii nu cerceteaza, ei doar cred.
Chiar nu gandesti unde vreau sa ajung?
Si cainelui meu daca ii explic cred ca intelege chestia asta.

| Urzi23 a răspuns (pentru Ecea):

Ecea a răspuns (pentru Urzi23):
Nu te mai suport prietene,esti una din cele mai insuportabile persoane.
Cand ai sa intelegi, ca ateii sunt cei care au studiat? Ei sunt cei care au descoperit aproape tot?
Daca nu erau ateii care sa studieze, sa descopere tu nu aveai acum calculator.Crestinii nu cerceteaza, ei doar cred.
Chiar nu gandesti unde vreau sa ajung?
Si cainelui meu daca ii explic cred ca intelege chestia asta.

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Se mai scoala cite un adormit @Ecea si scrie si el ce il taie mintea "Nu te mai suport prietene, esti una din cele mai insuportabile persoane."

Urzi23 in dialog cu adormitul :

Sa stii ca de asta nu mai pot eu,ca sunt una din cele mai insuportabile persoane pentru tine, hai ca ma faci sa rid eu zic sa te uiti tu in oglinda.

Apoi :
@Ecea spune :Cand ai sa intelegi, ca ateii sunt cei care au studiat? Ei sunt cei care au descoperit aproape tot?

Urzi23 in dialog :

Ce vorbesti ma te pomenesti ca ateii au inventat tiparul ca sa ai tu dupa ce citi.Poate ateii au inventat motorul cu abur? Tot ei mititeii au gasit si legea lui OHM.Poate au inventat si stiloul si insulina rolling on the floor
Apoi :
Obligat prima lampa a fost inventata de un ateu.Tu la scoala cind cobora bila pe planul inclinat ce formule ateiste aplicai?
Apoi :
Primul calculator cu relee a fost inventat de un ateu,la fel si primul calculator cu lampi tot opera ateilor Pfff tot ei au inventat si prima dioda detectoare din sulf si plumb rolling on the floor celebrul detector de la radioul cu galena.
Apoi :
Truditii de atei au inventat si dirijabilul rolling on the floor si cirligul de rufe sa il pui de nas cind auzi c,,,, evolutioniste si oda ateilor rolling on the floor
Apoi :
Dar pe la scoala cind rezolvai integrala pe curba inchisa gama si defineai curba,cum il chema pe ateul matematician rolling on the floor.
Apoi :
Pe la chimie ateii au descoperit toate elementele, inclusiv apa chioara care o vinturi tu pe aici rolling on the floor.
Apoi :
Tot mititeii de atei au descoperit legile curentului electric,condensatorul este descoperit tot de ei rolling on the floor Garantat Tesla a fost ateu,Ba si dioda cu vid este inventata de atei,trioda la fel,pfff sa nu uit de bara de ferita rolling on the floor
Apoi :
Pfff ei au facut si primul cablu transatlantic rolling on the floor. Primul avion este musai facut de atei.
Apoi :
Prima racheta in trepte obligat gindita de atei rolling on the floor Henri Coanda obligat a fost ateu,
Apoi :
Chibritele inventate de atei la fel cursa de prin soarici si zgarda la ciine si belciugul la porc rolling on the floor ca tot poarta ei belciuge in nas chestie de evolutie.
Apoi :
Primul tub catodic garantat inventat de atei. condensatorul variabil opera ateilor este
Apoi :
Primul alo din lume spus la un telefon a fost spus de un ateu,primele unde electromagnetice emise in spatiu poarta semnatura unui ateu rolling on the floor
Apoi :
Prastia inventata de atei deoarece ei au inventat cauciucul si
vulcanizarea, ebonita inventata tot de ei,Foita de staniol de la ciocolata musai inventata de atei,ba si prima oglinda tot opera lor este
Apoi :
Galvanizarea si legile ei,de bietii atei este legata, prima baterie a fost inventata de un ateu rolling on the floor, acumulatorul de la masina tot de atei este facut

Apoi :
@Ecea spune :Chiar nu gandesti unde vreau sa ajung?
Si cainelui meu daca ii explic cred ca intelege chestia asta.

Urzi23 a incheiat bubuind de intelepciune :

Am vazut unde ai ajuns,ai ajuns de c,,,, si ai stropit si ateii rolling on the floor, am scris cu cirligul de rufe de nas
Apoi :
Din cite vad eu a postat ciinele nu tu, deoarece el este cel inteligent.

| Ecea a răspuns:

"Spuneti mereu ce ateii se cred superiori"
Aici este adevarat,eu sufar de chestia asta.
Nu mi-e rusine sa recunosc,chiar ma cred superior multor oameni, nu ma pot compara cu ei, ma consider mult mai bun.
De ce as vrea sa fiu egal cu un crestin?
Sunt superior acestor aligatori si sunt si mandru de asta.

| Wehrmacht explică:

De fapt suntem.Atat de tehnologie cat si de biserica.Mai nimeni care e de acord cu ea nu isi da seama dar biserica controleaza enorm de mult.Nu vreau sa le dau crestinilor motiv de discutie despre legatura Lucifer-Tehnologie dar si ea controleaza la greu.Sunt multe sisteme de operare al smartphone-urilor care monitorizeaza orice de pe telefon. Apeluri, locatie dispozitivului, ce date ai in el si multe altele. Daca nu esti atent cu tehnologia ajungi sa fi spionat si in cel mai mic amanunt.Ideea este ca oamenii care au putere abuzeaza de ea si incearca sa controleze, chiar dac noi nu ne dam seama.

| Catalinnna a răspuns:

Pentru mine un ateu este o persoana nerecunoscatoare, caci nu recunoaste Adevarul, respectiv pe Dumnezeu

regis
| regis a răspuns:

Cei care vorbesc astfel despre atei au cazut exact in acelasi pacat in care ai cazut si tu: GENERALIZAREA. Daca nu iti place expresia a cadea in pacat, o poti inlocui cu a calca in... prajitura, insa ideea este aceeasi.

| ProjectJackpot a răspuns:

Crestinii sunt mult mai numerosi decat ateii, deci te pot calca in picioare cand au ei chef, asa ca las-o mai moale.

| ZaineaM a răspuns:

Frate. stii ceva. e problema ta daca crezi sau nu. uita-te pe youtube la 666 dovezi ca suntem condusi din umbra. si apoi indrazneste sa mai spui ca crestinii sunt aia rai. evreu de ca**t ce estiwinking

| Wehrmacht explică (pentru ZaineaM):

Evreu? Esti un hitler mai mic sau ce? Nu-s evreu. Exact ce am spus! Crestinii nu gandesc pana sa vorbeasca.

| Vladuthz a răspuns (pentru ZaineaM):

Te consideri credincios si totusi ii jignesti pe cei de alta religie, frumos happy Sunt sigur ca dumnezeu apreciaza ceea ce faci

| ZaineaM a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=uhsYdLZTQiE&feature=related sa nu te mai obosesti sa mai cauti pe youtube :)

| ZaineaM a răspuns:

Eu unul nu suport evreii. pur si simplu nu-i suport. e vina mea ca sunt niste ca**ti de oameni. si daca nu v-ati dat seama com-ul meu a fost mai mult pentru amuzament. si ca sa le raspund la intrebari tuturor. nu sunt un mic hittler (nu suport sa vad sange). si sa fim seriosi. daca nici hittler na facut mult bine acestei lumi. daca ar mai fi fost n-am mai iesi cu frica din casa ca riscam sa fim omorati sau furati. urzi23 are dreptate. da-mi ex de evrei care au facut descoperiri adevarate. nu cred ca sunt prea multi. nu sunt un din ala care merge duminica la biserica si se inchina la masa.in afara de o rugaciune seara nu fac alt ceva. dar ma consider credincios fiindca nu iau in ras numele Domnului si nici nu aduc dovezi false in neexistenta lui. si arsul pe rug si cruciadele au fost niste tampenii inventate de niste tam*iti care se credeau trimisii lui D-zeu. D-zeu nu a luat parte la aceste fara de legi. nu avem cum sa patam numele Domnului cu niste treburi in care el nu sa implicat. di dragul meu Kultanainen. nimeni nu merita sa fie omorat cu pietre doar pentru ce gandeste. daca ai o minte atat de sadica si bolnava incat sa omori pe cineva in halul asta iti recomand sa mergi la un psihiatru. dovezile din acel filmulet sunt destul de credibile. nu team pus eu sa crezi in ele. nici eu nu cred in toate dar unele nu ai cum sa afirmi ca nu ar fi adevarate. cu asta am inceheiat ce aveam de zis

| ZaineaM a răspuns:

Astia se injura de IQ care il are mai mic de 0. Eu pot sa ma mandresc. Il am de 131 laughing

| ZaineaM a răspuns:

Mai mult se injura pe tema de religie decat pe alte teme. Hai ca imi place. Uuuu tiganiii. Uuuu evreii. Fiecare cu cel doare laughing

| WaxlordThePatient a răspuns:

Vai de capu tau ma ce asculti du-te ma si te culca nu inteleg cum asculti asa muzica
Domnul Sa Te Binecuvinteze Si sa iti deschida inima si sa te Schimb, Amin

| Wehrmacht explică (pentru WaxlordThePatient):

Daca am postat un link cu o melodie mai satanista nu inseamna ca o si ascult.Am spus ca la aia ma gandesc cand va vad ca scoateti prosti pe gura(nu toti,sunt si credinciosi care nu exagereaza si au ceva in cap).Dar,desigur, cred ca esti unul dintre aia care cred ca tot rock-ul este satanist, fara sa stii nici o boaba din versuri sau ce inseamna acele cuvinte si care il inghite pe salam toata ziulica.

| Ecea a răspuns (pentru WaxlordThePatient):

Sper sa mori in chinuri. Poti parasi acest site,nu se discuta despre triburi indiene, nu canta salam live, nu avem palate cu turnulete sau bmw-uri.Suntem majoritatea platitori de taxe la stat, nu furam si nici nu stim limbile minoritarilor nostri.Asa ca nu esti bine venit pe aici.Plus ca panorama este alba, nu neagra.

| ZaineaM a răspuns (pentru Ecea):

Bv.bv.i-ai spus-o. daca era hittler acum nu mai erau din astia care se cred tari. tot a facut si ala un binewinking

| ZaineaM a răspuns (pentru Ecea):

Esti cam dura. nici eu nu supor majoritatea rromilor dar nu fac chiar in halul asta. in plus nu ai de unde sa stii ca claudiu10 este un jegos din ala. eu unul nu cred ca se cuvine sa vb asa despre cineva pe care nu il cunosti. parerea me

| Ecea a răspuns (pentru ZaineaM):

Sunt un EL in primul rand.
In al 2-lea rand,cred ca am fost foarte indulgent, in general sar sa ii iau si la bataie cand nu sunt in apele mele, insa aici nu am avut posibilitatea sa ii dau 2 palme sa revina la realitate.

Nu trebuie sa cunosti un om ca sa il judeci.Simpla imagine,felul cum scrie, iti poti da seama ce este, cum este.
Chiar am fost baiat de treaba de data asta.Am si zile mai bune, dar si mult mai rele.
Urasc minoritarii, in special specia rrom care mi se pare de cea mai joasa speta din lume.

| ZaineaM a răspuns (pentru Ecea):

Mda.stiu ca esti baiat. am apasat pe "a" din greseala. si totusi. esti prea dur. nu toti sunt la fel. sunt rromi care au scoli si sunt doctori ingineri arhitecti etc. crede-ma. nu toti sunt la fel. am invatat si eu asta acum un an. pana atunci eram la fel ca tine. nu scapam vreo ocazie sa il fac pe un rrom sa se ia de mine ca sa il pot bate. sa-ti dea Domnul minte sa te poti schimba.

| Ecea a răspuns (pentru ZaineaM):

Da,1 din 300.000 e bun,restul sunt hoti,talhari,batausi,camatari, proxeneti.
Nu pot iubi tiganii in general doar pentru ca unu singur este bun.

Nici romanii nu ii iubesc asa mult.
Din 10, gasesti 1 bun, dar ceilalti 9 formeaza majoritatea,logic nu?
Asta inseamna ca majoritatea romanilor sunt "naspa".
Am cunoscut oameni foarte destepti in Romania,multi,foarte multi chiar, insa ei trebuie cautati, nu gasesti in orice loc oameni buni.

| WaxlordThePatient a răspuns:

Ecea Domnul Sa Te BineCuvinteze si Ma rog Din Tot Sufletul sa te schimbi

| Urzi23 a răspuns (pentru WaxlordThePatient):

Claudiu nu are rost sa fii suparat pe un distrus si Mintuitorul a fost batjocorit de niste netrebnici.Aia macar nu stiau ce fac,tu ai dreptate si eu sper sa se schimbe umbla vorba prin popor "intortocheate sunt caile Domnului ".
Apoi :
Trebuie inteles este si el om si atit il duce mintea, deoarece mai mult nu poate, umbla vorba prin popor "unde nu este nici Bunul Dumnezeu nu are ce lua "
Apoi :
Poti sa il incadrezi direct la Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac "
Apoi :
Trebuie sa intelegi ca in viata ai sa intilnesti si oameni betegi la cap si trebuie sa ii tratezi ca pe copii mici care fac doar rele.
Apoi :
Nu ai de unde sa stii poate i-a cazut o caramida in cap si nu avea casca de protectie, a sarit n,,,,, si la mine dar eu urgent am maturat cu el asfaltul
Apoi :
Eu zic sa pastrezi tu partea buna vezi pilda cu Maria si Marta
Apoi :
Nu lua in seama un refuzat de soarta

| WaxlordThePatient a răspuns:

Asta scrie in Apocalipsa 21:8. Dar, cat despre fricosi, necredinciosi, scarbosi, ucigasi, curvari, vrajitori, inchinatorii la idoli si toti mincinosii, partea lor este in iazul care arde cu foc si cu pucioasa, adica moartea a doua."

| WaxlordThePatient a răspuns:

Apocalipsa lui Ioan 13

1. Apoi am stat pe nisipul marii. Si am vazut ridicandu-se din mare o fiara cu zece coarne si sapte capete; pe coarne avea zece cununi imparatesti, si pe capete avea nume de hula.

2. Fiara pe care am vazut-o semana cu un leopard; avea labe ca de urs si gura ca o gura de leu. Balaurul i-a dat puterea lui, scaunul lui de domnie si o stapanire mare.

3. Unul din capetele ei parea ranit de moarte; dar rana de moarte fusese vindecata. Si tot pamantul se mira dupa fiara.

4. Si au inceput sa se inchine balaurului, pentru ca daduse puterea lui fiarei. Si au inceput sa se inchine fiarei, zicand: "Cine se poate asemana cu fiara si cine se poate lupta cu ea?"

5. I s-a dat o gura care rostea vorbe mari si hule. Si i s-a dat putere sa lucreze patruzeci si doua de luni.

6. Ea si-a deschis gura si a inceput sa rosteasca hule impotriva lui Dumnezeu, sa-I huleasca Numele, cortul si pe cei ce locuiesc in cer.

7. I s-a dat sa faca razboi cu sfintii si sa-i biruie. Si i s-a dat stapanire peste orice semintie, peste orice norod, peste orice limba si peste orice neam.

8. Si toti locuitorii pamantului i se vor inchina, toti aceia al caror nume n-a fost scris, de la intemeierea lumii, in cartea vietii Mielului care a fost junghiat.

9. Cine are urechi sa auda!

10. Cine duce pe altii in robie va merge si el in robie. Cine ucide cu sabia trebuie sa fie ucis cu sabie. Aici este rabdarea si credinta sfintilor.

11. Apoi am vazut ridicandu-se din pamant o alta fiara, care avea doua coarne ca ale unui miel si vorbea ca un balaur.

12. Ea lucra cu toata puterea fiarei dintai inaintea ei si facea ca pamantul si locuitorii lui sa se inchine fiarei dintai, a carei rana de moarte fusese vindecata.

13. Savarsea semne mari, pana acolo ca facea chiar sa se coboare foc din cer pe pamant in fata oamenilor.

14. Si amagea pe locuitorii pamantului prin semnele pe care i se daduse sa le faca in fata fiarei. Ea a zis locuitorilor pamantului sa faca o icoana fiarei care avea rana de sabie, si traia.

15. I s-a dat putere sa dea suflare icoanei fiarei, ca icoana fiarei sa vorbeasca si sa faca sa fie omorati toti cei ce nu se vor inchina icoanei fiarei.

16. Si a facut ca toti, mici si mari, bogati si saraci, slobozi si robi, sa primeasca un semn pe mana dreapta sau pe frunte,

17. si nimeni sa nu poata cumpara sau vinde fara sa aiba semnul acesta, adica numele fiarei sau numarul numelui ei.

18. Aici e intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei. Caci este un numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase.

| WaxlordThePatient a răspuns:

Urzi ai dreptate, Da Sper din Suflet ca Domnul Sa ii Schimbe Amin

| Boomkin1337 a răspuns:

Asta nu inteleg nici eu. Toata lumea zice ca DZ ii apara si le da nu-stiu-ce. Dar cand li se intampla ceva "A fost voia Domnului.". Deci Domnul ii protejeaza si le si da necazuri. Eu am descoperit ca nu este nici o diferenta intre Biblie si cartile cu basme pe care le citeam cand eram copil. Am fost si eu crestin candva, dar acum sunt satanist LaVeyan si ma simt mult mai bine. Fara reguli stupide, fara rugaciuni, fara zei, fara canoane, fara minciuni si fara povesti fara sens. Si daca intrebi un crestin de unde provine Dumnezeu el iti va spune "Pai... el a existat mereu.". Daaa...sigur. A fost acolo mereu, si intr-o zi s-a gandit sa faca el lumea, asa la plictiseala. Makes sense.