| Ellenaroxy a întrebat:

Mai noi, astia lenesi, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi? laughing funda!

Răspuns Câştigător
| marshy a răspuns:

Buna intrebare... sper sa vina cu taxiu ceva spre ceruri ca si mie imi e lene sa merg big grin

14 răspunsuri:
| fllu07 a răspuns:

Stai linistita ca nu exista rai si iad.

| miru2000 a răspuns:

Mai intai, sa stii ca lenea e un pacat mare...Incearca sa te rogi sa scapi de ea.Si daca totusi ti-e lene macar incearca sa fi bun cu ceilalti si poti ajunge in Rai... Daca nu,,, poti sa te joci prin Iad.

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

rolling on the floor

| KristalPop a răspuns:

Nimeni nu ajunge în Rai.
Adam şi Eva au păcătuit destul şi pentru noi.rolling on the floor
Dumnezeu a dorit să le pună la încercare încrederea.
Oricum... Ce te apasă chestia asta?

| Ellenaroxy explică (pentru KristalPop):

Poate mor maine poimaine nu trebuie sa stiu?
laughing)si ce treaba am eu cu aia 2 ca au pacatuit... laughing

| KristalPop a răspuns (pentru Ellenaroxy):

Întreabă pe cineva care a mai fost pe lumea de dincolo să-ţi spună cum e.
Eu ţi-aş spune, dar nu ştiu. laughing
Ăia doi au fost primii oameni şi nu ştiu ce dracu am înţeles că cică dacă Adam şi Eva n-ar fi păcătuit n-am fi murit nici noi niciodată.
Dar... acum murim trupeşte, sufleteşte nu. happy

| AnonymousV a răspuns (pentru fllu07):

Are you kidding me? Cum sa nu existe? Elena, sfatul meu : citeste cit mai multe carti duhovnicesti, iti recomand Parintele Cleopa Vol. 4.

| 4b a răspuns:

Lenesii n-au ce cauta in cerwinking
Sanatate...

| Ellenaroxy explică:

Bai fratii mei voi de gluma nu stiti laughing

| dracu14 a răspuns (pentru miru2000):

Prostia este considerat de satanistii laveyani fiind cel mai mare pacat, vad ca pentru crestini e o virtute, o calitate

| Miauti a răspuns:

Nu stiu bre unde ajungeti. dar am aflat ca exista oameni care sant OURANOPHOBI adi pe scurt le este ''teama de rai''

| fllu07 a răspuns (pentru AnonymousV):

Nu ma intereseaza cartile care pun traditia mai sus ca biblia. nu dau nici 2 lei pe ele. citeste tu biblia.
Isus ia condamnat pe cei care puneau traditia mai sus.

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru miru2000):

Daca ii este prea lene sa fie bun cu ceilalti ce face?