| anonim_4396 a întrebat:

Merita aprofundata și studiata Religia și Teologia?
Intrebare sincera.
Spuneti-mi și de ce da, de ce nu.

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Merita, dar singur fara indrumare nu reusesti prea mult, pe langa cartea sfanta e totodata cea mai complexa carte de psihologie, iti las un exemplu ca sa vezi ce cumul imens de cunostinte au acesti oameni care au inteles-o, e un canal de Youtube care m-a lasat masca, atat de bine explica totul :
https://www.youtube.com/@HopediscoveryRomania

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da! Ca sa cunosti istoria crestinatatii si caile Domnului! Sa stii ce e pacat si ce nu! Apoi exemplele din biblie de multe ori te ajuta si te indruma in viata de zi cu zi!

| ArchangelElohim a răspuns:

Depinde totul de vocatia ta, daca ai vocatie de preot fa asta! Eu am facut teologia reconstructii icoane dar am inghetat-o din lipsa de timp. acum nu mai cred in religie, religia mea e iubirea. iar asta nu inseamna ca nu mai cred in Dumnezeu, din contra.