| Golyat18 a întrebat:

Mos Craciun carui religie apartine? Si nu vreau glume de prost gust fiindca eu stiu ca exista, fara hate-uri, va rog.

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Este ortodox ca dupa ce a venit la gradinita de langa mine cu cadouri la copii, l-am vazut la biserica ca aprindea niste lumanari.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În Biblie ni scrie nicăieri de Moș Crăciun.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Apartine,,religiei false".Nu are nici o legatura cu nasterea lui Isus.

| SG1995 a răspuns:

Mitul sau provine din crestinism, mai degraba CocaCola a patentat o noua imagine comerciala a mitului lui sfantu Nicolae.

| Golyat18 explică (pentru xerxes1):

In sfarsit un om cu capul pe umeri! In tine am incredere.

| EcceHomo a răspuns:

Cum de te-ai lăsat convins atât de repede?happy
Poate xerxes1 a văzut vreun impostor la grădiniță şi la biserică sau pur şi simplu te-a mințit.De ce nu i-ai cerut dovezi?
Eu cred că moş Crăciun este un semizeu, ca Zburătorul.Şi el lasă in urma lui scântei, intră tot pe coş...big grin

| Golyat18 explică (pentru EcceHomo):

Daca vorbesti hotarat de Mos Craciun inseamna ca spui adevarul. Deci asta e baza credintei in Mos Craciun.

| EcceHomo a răspuns (pentru Golyat18):

Moş Crăciun există!happy

| xerxes1 a răspuns (pentru EcceHomo):

Doamne ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mos craciun era un satanist pedofil si canibal. Devora copii

| Golyat18 explică (pentru anonim_4396):

Sa-ti fie rusine!

| DeyCj a răspuns:

Nici unei religii. „Moș crăcitu" e doar o invenție a oamenilor pe post de ocazie de a face cadouri celor dragi. Câți anișori ai de crezi în moș cră©iun?

| Golyat18 explică (pentru DeyCj):

Minti, am 18 ani.

| DeyCj a răspuns:

?! În baza căuri fundament îmi vorbești tu așa? Te-am făcut eu pe tine în vreun fel?!
Încetează-ți aceste acțiuni sau te voi raporta!

| DeyCj a răspuns (pentru Golyat18):

„Minti, am 18 ani."
Și tu ești altul'..., sau accesași persoană cu două conturi (o să investighez, și dacă se dovedește că ai două conturi o să plătești pentru încălcarea de regulament TPU.)
Că ți-am răspuns la întrebare, asta nu înseamnă că-s mincinos; poate habar n-ai ce înseamnă acest cuvânt de-l folosești impropriu.

| Golyat18 explică (pentru DeyCj):

M-am schimbat din Alexandruhet18 in Golyat18.
Nu cauta nod in papura.

| DeyCj a răspuns (pentru Golyat18):

Nu e.în schimb conduita ta e...imorală!