| violet6harmon a întrebat:

Scuze stiu ca este ciudat ca o sa pun o intrebare ca asta,dar vreau raspunsuri normale nu sa radeti sau sa faceti glume prostestii.mie imi plac foarte mult filmele cu vampirii si nu stiu daca sa cred ca exista sau nu eu ma gandeam ca daca ar exista nu sunt la fel ca in filme cum ar fi ( the vampire diaries )etc. adica sunt cateva lucruri de acolo, dar n stiu ce sa cred eu nu stiu daca exista si se tot vorbeste de lucrurile astea...colegi mei ma fac nebuna fiindca le-am spus ca eu intr-un fel cred si nu cred in vampirii si le-am spus ca eu cred in spirite, iar ei fac misto de mine fiindca le-am mai spus ca nu cred in mos craciun si ma enerveaza la culme vreau un raspuns fara glume plizzz

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu iti fac o recomandare. Ar fi bine sa nu iti mai placa asemenea filme. Ai fi mult mai fericita.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
Si mie imi plac filmele cu vampiri, fantome si paranormal in general. Dar nu cred ca exista chestiile astea. Nu am vazut niciodata vreo dovada ca ar exista. Nu am vazut nici o creatura din filmele astea, deci nu cred ca exista.
Mai bine pentru tine ar fi sa nu le mai spui colegilor ce crezi tu, ca oamenii normal, te vor considera ciudata. Tine-ti parerile pentru tine.
O zi buna!

| Pricked a răspuns:

Deci, eu nu cred in vampiri si in fantome, spirite. Faza e ca ma bazez pe "Nu cred pana nu vad.". Pana acum nu mi s-a intamplat nimic "supranatural", asa ca.
Oricum, fiecare cu parerea sa.

| TheStory a răspuns:

Nu vampiri nu exista, acest termen a fost inventat in Evul Mediu de catre romani ( ca sa vezi am inventat si noi ceva ) pentru ai speria pe dusmani.
Nu exista animale mitologice cum ar fi varcolacii, vampirii, dragonii sunt dor inventii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum să nu crezi în Moş Crăciun? Vrei să te pedepsească?
Cât despre vampiri, cunosc o tipă care susţinea cu ardoare că a avut un străbunic ce era vânător de vampiri.
Mai spunea şi că vampirii au existat în urmă cu 200 de ani, dar că au fost exterminaţi. Zicea ceva şi de un vampir din Rusia care trăieşte într-o moară părăsită.
Nu mi-am putut da seama dacă se drogase sau dacă încerca doar să facă bâză, dar am întrebat-o dacă suferă de vreo boală mintală sau de ceva cancer cerebral.
Oricum, câţiva au pus botul. Erau probabil lipsiţi total de raţionament, aşa ca tine.

| SilentDark a răspuns:

Eu unul nu stiu ce sa zic, probabil ca au existat asemenea creaturi pe timpuri precum povestea lui Dracula, insa acum nu cred ca ar mai exista vreo asemenea creatura.

A, niste filme smechere cu vampiri daca nu le-ai vazut deja: Blade(1, 2 si3)