| ForJesus a întrebat:

Ne-am obișnuit cu libertatea,dar oare o apreciem asa cum ar trebui?
Sunt zeci, milioane de oameni...care ar da orice sa aibă putina libertate, dar nu o au. De aceea viata nostra a devenit o rutina, când auzim de Dumnezeu..."ah,lasă-ma cu Dumnezeu asta, ca doar El e bun, ma iartă". Dragul/draga mea, toate merg pana intr-un punct, nu lăsa ca mania Sa sa se abunde peste viata ta, încă mai ai o șansă, ești liber poți sa alegi, alege-l pe El. Alege sa fii o stâncă, alege sa trăiești astfel încât, oamenii primindu-te pe tine, sa-L primesc pe El. Libertatea pe care noi o avem acum, este un har, apreciaz-o, implica-te mai mult in a te maturiza spiritual, cauta sa fii smerit cu inima si lasa-L pe El sa fie centrul vieții tale. Dumnezeu a pregătit un loc minunat in care eu si tu la momentul hotărât de El sa fim duși acolo, dar oare avem noi aceea siguranță, ca vom fii împreună cu EL?

Stii este un iad si un rai, ce alegi?

E un moment in care esti pus sa alegi, nu fii nepăsător, pentru ca intr-o buna zi întrebarea acesta iti va fi de mărturie. Ai grija de tine, alege sa iti păstrezi viata in curăție si sa te abunzi in prezenta Sa. E o zi de har, nu amâna.

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Prefer sa bantui ca o fantoma in bermude cu floricele pe Terra.

| soimos a răspuns:

Poi tu ca pocaita te gasisi sa contrazici ce zic toti pocaitii, si anume ca omul nu mai este judecat dupa Fapte ci dupa credinta (ca Diavolul este Dumnezeul) si ca orice fapte rele ai facut, daca te pocaiesti sincer vei fi iertat si mantuit!

| ateu123 a răspuns:

In primul rand tu nu poti demonstra ca exista un iad sau rai in al doilea rand cat timp a fost religia la putere in europa a fost doar frica si ura,in al treilea rand ce iubire da amicul tau imaginar cand el in fiecare an creeaza peste un milion de noi virusi care au ca potential uciderea de sute de milioane de oameni nevinovati,dupa ce ca sunt saraci mai si mor de boli,foame, nu avem nevoie de rai sau iad avem nevoie sa ne facem raiul pe pamant aici,cu moartea e ceva normal nu trebuie sa ne amagim in iluzii desertice si sa privim realitatea asa cum este, ne nastem traim si murim si punct dincolo nu este nimic

ps daca tu poti demonstra ca exista dumnezeu, viata de dupa te astept cu dovezi da stiintifice desigur

| Marius94_5839 a răspuns:

E la fel ca treaba aia:" Cand n-ai bani vrei bani, cand ai bani vrei mai mult ". La fel este si cu libertatea, intelegi ce vreau sa spun?

| hunterpainting a răspuns:

Cu Dumnezeu ai 2 optiuni: ori faci ca el si e bine, ori nu faci ca el si primesti tortura vesnica.
Eu nu vad nici o libertate