| SasaSasa2000 a întrebat:

Neața Tovarăși,
1. Poate fi evoluția demonstrată în timp? De ce?
2.Este evoluția doar o teorie?
4.Este o credință?
Se bazează pe credință?
5. Dati-mi un exemplu de dovezi observabile cu privire la schimbarea rasei.
6. Și koala are 5 degete.
Am evoluat din maimuțe sau din koala?
7. Dati-mi niste dovezi in favoarea evoluției lui Darwin care sa fie observabilă și repetabilă?
Mulțumesc.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cei care cred in zeii urasc ratiunea,dovezile, au nevoie doar de explicati bazate pe credinta lor,logic ca este greu sa gandesti, iti ia foc creierasul, mai bine ignorant, de asta suntem ultimi din UE si suntem, o natie pupatoare de moastre

| Celcestietot a răspuns:

Neața! Nu poate fi demonstrată, un exemplu concret ar fi că oamenii nu mai evoluează (cine crede că mă refer la evoluție tehnologică să se lase din citit comentariul). Teoria Evoluționistă este doar o teorie nedemonstrabilă și vaga în care se poate crede, atât, mai credibila este o șosetă vorbitoare. Inteligentă reproducerea structurii cu acest Koala, și eu l-am mai dat exemplu când a fost cazul. Ca să te informez cu altceva altceva, gândește-te de nu și-au pierdut și alte ființe din Regnul Animalia părul (la cele de uscat și din regiuni cu climat călduros constant mă refer), sau de ce multe specii ale Regnului Animalia nu mai dau semne vizibile de evoluție de mii de ani, cum ar fi țânțarii, liliecii ori multe altele. Evoluția nu alege o singura specie și gata, transformarea era una vizibilă și de necontestat în cadrul tuturor. Adesea vei vedea non-creationisti care resping alte posibilități existențiale, pentru că sunt sclavii acelor idei, îndoctrinați de material malițios, dar ei se cred open minded straight face. Ce părere ai despre cele scrise?

| SasaSasa2000 explică (pentru Celcestietot):

Foarte interesant, însă întrebările mele au fost mai multe.

| Celcestietot a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Dacă poți să-mi spui la ce numere nu ți-am răspuns, o voi face cu dragwinking

| StrongHeart a răspuns:

1.Orice teorie poate fi pusa la indoiala pentru ca se bazeaza pe parametrii logici, rationali, inventati de oameni.
2.Este doar o teorie.E amestecat adevarul cu minciuna.Intr-adevar suntem formati din miliarde de atomi si exista un soi de evolutie, dar nu evolutia speciilor.
3?
4.Depinde cu cine vorbesti, pentru mine sunt minciuni ca sa te tina ocupat sa nu gandesti si sa vezi adevarul despre lumea asta.
5.Nu exista asa ceva.
6.Nu am evoluat, am fost creati de o forta omnipotenta.Noi, crestinii ii spunem Dumnezeu.Toata intentia creatiei este sa ajungem ca El, dar dusmanul iti va gasi mereu argumente contra, aia e vocea diavolului care nu suporta creatia lui Dumnezeu, pentru ca omul este un fel de zeu, asa am fost initial, dar am cazut prin pacat.
7.Nu exista, sunt doar teorii inventate de oameni.
Cu placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Evoluția a ce?
2. Care evoluție?
3. l-ai mâncat laughing
4. Se bazează pe credința a ce?
5. Catârul? Mda, Nu se poate schimba rasa...
6. Am involuat; înainte mai știam și noi a planta o ceapă, acum...
7. Nu sunt, parcă și Darwin însuși a spus pe când era să moară că nu sunt relevante cercetările sale.