| anonim_4396 a întrebat:

Nu exista oameni fara pacate pentru ca asa scrie in biblie si biblia este corecta deoarece este cuvantul lui dumnezeu iar el nu minte pentru ca... asa scrie in biblie. Mai pe scurt, biblia este corecta pentru ca asa scrie in biblie. Mi se pare mie sau ceva nu suna bine in toata treaba asta?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Troll, nu?
Cred că eşti conştient că e o logică cam ilogică.

| rocco09 a răspuns:

Ti se pare tie, stai linistit!

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Site-ul nu ar trebui să mai permită întrebări puse de „ Anonimi "

| reihiuke a răspuns:

Ai dreptate. Nu suna bine. Pentru ca e un circuit inchis. Un sistem poate sa fie varza dpdv obiectiv, dar sa functioneze perfect si logic in el insusi. Nu ma refer neaparat la biblie. Dar la argumentul ca "Biblia este corecta pentru ca asa scrie in Biblie" si mie mi se pare o bazaconie.

| casablanca40 a răspuns:

Religia nu este bazata pe ratiune. Religia nu are nevoie de motive sau dovezi in a afirma ceva.
Nu am inteles niciodata de ce crestinii folosesc argumente si ratiune pentru a da religiei lor mai multa veridicitate.

| Miauti a răspuns:

Pai nu suna bine pentru ca se va contrazice cu moartea lui Isus.

Deci, pentru ce a murit Isus sau de ce?!

| danay72 a răspuns:

Biblia este corecta pentru ca tot ce se spune in ea se inplineste.Tot ce s-a profetit s-a implinit in cele mai mici detalii, deci este o carte care a spus intotdeauna adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El nu minte, nu pentru ca asa scrie acolo.ci pentru ca EL a spus; SA NU MINTI.el nu este un Dumnezeu al minciunii, iar rationamentul tau este al unui bleg fara minte.

| 4b a răspuns:

Totul suna foarte bine, mai ales daca ai ureche muzicalawinking

| hunterpainting a răspuns:

Ti se pare