| ovidiuproca a întrebat:

Numerele lui Fibonacci sunt o oglinda a creatiei lui Dumenzeu. Este teoria lui Dumnezeu sau o explicatie copilareasca a acestui om de stiinta.
Este un adevar sau fals?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

"Religia nu are nici o treaba cu Dumnezeu," Eu nu am spus asa ceva, nu-mi pune in gura afirmatii pe care nu le-as face. Stiinta este PRODUSUL lui Dumnezeu DAR nu asa cum vor oamenii ci cum vrea EL.

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

De Dumnezeu a auzit toata lumea sau aproape toata, dar despre acest..cum il numesti tu si in special despre numerele (?) sale, foarte putini. P.S. Aici este rubrica RELIGIE si nu magie, numerologie, etc, etc.

| ovidiuproca explică (pentru danut):

Stiinta este o explicare a fenomenelor inconjuratoare si a creatiei. Creatia este conceputa de Dumenzeu, dupa asemanarea Lui. Suntem obisnuiti tot Timpul sa departim stiinta si Dumnezeu ca si cum Dumenezeu nu a aplicat stiinta "cunoasterea" in creatia Sa, cand de fapt ele sunt asa de strans legate.Religia nu are nici o treaba cu Dumnezeu, si ai dreptate, dar este categoria careia i se potriveste... si cauria i se substituie orbeste ceilalti... Multumesc

| usuk a răspuns:

Bullshit

| ovidiuproca explică (pentru danut):

Scuzele mele, ai dreptate in ce ai spus ultima data

| mihai1989 a răspuns:

Matematica din secolului XIII.
Ai trait in padure pana acum?