| HardAndGood a întrebat:

O relatie intre mine si varul tatalui meu este posibila din punct de vedere religios?

7 răspunsuri:
| Azre a răspuns:

Dacă nu sunteți rude de sânge da depinde cum e văr pentru tatăl tău, de legătură etc.

| HardAndGood explică (pentru Azre):

E fiul matusii tatalui meu.

| LittleEndian a răspuns:

Hmmm thinking daca o luam strict din punct de vedere religios, din ce tin eu minte sunt interzise astfel de relatii pana la 7 grade de rudenie.

| Oana92 a răspuns:

Nu, si din cate stiu eu nici din punct de vedere legal nu este posibila o astfel de relatie.

| Pitzipoanca a răspuns:

Daca esti barbat, e interzis. Din punct de vedere religios. Plus ca daca esti minor si el la 60 de ani... intra sub alta incidenta.

| lpavel a răspuns:

Eu cred ca e posibil pentru ca esti vara de-a 2-a, numai intre verii de-a 1-a e interzis! Pentru ca verii de-a 1-a sunt ca niste frati vitregi. Dar ca sa fi mai sigura poti intreba un preot el va sti mai bine, cei de aici habar n-au de religie... happy

| BonneLess a răspuns:

Iti vine var de gradul 2, iar tu tatalui tau o sa ii fii verisoara si fiica in acelasi timp.