| AdrianBica a întrebat:

O vorba celebra: Daca l-ai cunoaste pe Hristos cu adevarat, ti-ar fi si rusine sa mai pacatuiesti.

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Asa este daca ai o intalnire reala cu Dumnezeu.

| MMihai a răspuns:

Eu nu sunt creștin, dar caut să păcătuiesc cât mai puțin, deoarece sunt convins, că păcatele nu au iertare.
Mulți creștini cred că păcatele au iertare, și de aia păcătuiesc " în dușmănie", în ideea, că le vor fi iertate păcatele, dacă dau bani bisericii și popilor.

După mine, a păcătui înseamnă, de fapt, a face rău voluntar sau involuntar, cu gândul sau cu fapta, asupra a cea ce are suflet.

În creștinismul ortodox, este un adevărat haos, privind păcatele și păcătuirea, că lucruri care nu sunt la modul real păcate, sunt declarate aiurea, ca fiind păcate, și invers.

| Paulla a răspuns:

Cum nimeni nu-l cunoaşte, nu-i problemă.

| Klepto a răspuns:

N-are facebook, deci n-am cum sa vad ca exista, n-am baut o bere cu el, deci nu l-am cunoscut, "atheist and siner mode still on". Daca l-as fi cunoscut ziua urmatoare ar fi fost stire gen "Sosie a lui Hristos gasita legata de copac, nud si cu un carlig i s-a facut control la prostata."
Nu stiu care ii intrebarea pana la urma? Eh, nu conteaza, raspunsul meu este 100% complet, oricare ar fi intrebarea.

| CobraLeon a răspuns:

...si intrebarea unde este?

| CristiB93 a răspuns:

Asa este

| RockaruL a răspuns:

Dacă l-aş cunoaşte pe Hristos, l-aş invita la un şpritz.

| Maryanoo a răspuns:

Trebuie sa iti fie in permanenta rusine fata de Dumnezeu sa pacatuiesti si atunci cand se intampla sa te caiesti si sa incerci sa faci sa nu se mai repete greseala.

| Damii a răspuns:

Corect!