| JulesVerne a întrebat:

Oare daca anul 2013 va fi unul norocos pentru toata lumea in toate domeniile, oare se va mai reduce din numarul superstitiosilor care cred ca 13-le aduce ghinion?

Răspuns Câştigător
| GRs a răspuns:

Sunt doar superstitii. Nu exista noroc sau ghinion. Trebuie sa fii prost sa crezi ca un numar sau o pisica neagra iti aduce ghinion. Ce legatura au ele cu ce voi face eu mai tarziu?

9 răspunsuri:
| UnBaiatDubios a răspuns:

Probabil vor icepe sa creada ca numarul 13 e de fapt norocos pentru ca incepand cu 21 Decembrie regulile s-au inversat.Imaginatia umana e infailibila happy

| WR104 a răspuns:

In 2013 este sfarsitul lumii si nu pentru ca are in componente numarul considerat ghinionist, 13.
Numai bine!

| shinelikeastar a răspuns:

Anul 2013 o sa fie cel mai ghinionist an dintre toti anii posibili. Daca alegi sa crezi ce am zis eu si daca o sa traiesti cu ideea asta, atunci asa va fi. Anul 2013 va fi cel mai prosper an dintre toti anii. Tu-ti alegi destinul cu gandirea ta, ce alegi sa primesti aia primesti. Tu iti creezi viitorul, nu cei care cred in prostii. Alege sa crezi ceea ce vrei sa traiesti. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce superstitii? E un an ca oricare altul. Actiunile noastre decid daca este un an ''norocos'' sau unul ''ghinionist''.

| danay72 a răspuns:

Viitorul si-l face omul singur, nu superstitile sau altceva.Doar noi ne putem influenta viitorul prin ceea ce facem.

| ady123 a răspuns:

Sunt doar superstitii nu exista noroc sau ghinion

| RAY a răspuns:

Anul minicinos 2013 va vi ca oricare alt an, in Romania o vom mai rau

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu. Daca ar vedea unii un mort ca invie in fata lor are crede toti sau ar zice ca e sarlatanie preoteasca?

| ClausBBC a răspuns:

Noi nu putem sa stim daca o sa fie un an norocos sau un an cu ghinion..trebuie sa ne punem increderea in Dumnezeu. Sa nu umblam dupa superstitii ca anul 2013 ar fi un an cu ghinion.