| anonim_4396 a întrebat:

De ce se spune ca numarul 13 aduce ghinion? Mie sincer imi aduce noroc laughing

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Eu sunt nascut pe 13 iunie.
Si mie mereu mi-a adus ghinion eu niciodata nu am suportat numarul 12 si numarul 14.

| gingergirl1 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Si ai raspuns tot pe data de 13 tongue laughing
Pe bune, pe. data de 13 mereu primesc vesti bune, sau am o zi foarte buna, si dispozitia la fel happy

| Aberdeen a răspuns:

Cu atat mai mult noroc imi aduce mie.
sunt nascuta pe 13, am 13 ani, ironia sortii suntem in 2013.

nu pot sa-ti explic ce are lumea in cap, pentru ca nici eu nu stiu.
pentru mine, aceasta superstitie este aberanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Depinde de conceptiile fiecarui om in parte.
Sincer cred ca este doar o superstitie asta.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt mai multe povesti despre numarul 13 si poti sa le gasesti si pe net. Nu in toate tarile e considerat ca un numar cu ghinion si oricum sunt doar povesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o superstitie, depinde de tine daca crezi sau nu in ea.

| Roxxxxi a răspuns:

Fiecare cu superstitia sa.Sunt si filme horror care se numesc 13. Multa lumea zice ca nr 13 e cu ghinion sau faza cu pisica neagra.