| mentholinks a întrebat:

Oare Dumnezeu se uita la noi si la ceea ce facem cum ne uitam noi la filme?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Se uita dar e un observator neutru. Doar Biserica face caterinca ca ar fi interesat.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, are 7.8 miliarde de ochi si 7.8 miliarde de urechi, ca sa ne vada pe toti si sa ne auda pe toti, fiecare fiinta umana in parte in fiecare secunda a vietii noastre, ne vede chiar si cand dormim, mancam, ne fu-... adica facem dragoste vreau sa spun, ne uitam la filme deochiate, facem crime, lucram, ne plictisim, chiar si acum cand scriu asta aici pe TPU, Dumnezeu sta si se uita la mine ce fac si asculta cum tastez.
De animale, pasari, insecte, pesti si alte fiinte de pe planeta asta nu-i pasa. Nici de alte fiinte (inteligente sau nu) de pe alte planete si galaxii indepartata nu-i pasa, doar de oamnenii de pe pamant, sunt importanti, atat. Unii spun ca nici macar toti oamenii de pe pamant, ci doar crestinii.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Vede și aude totul chiar și acum happy