| Silviuloan a întrebat:

Oare va fi sfarsitul lumii atunci cand nu se va mai ruga nimeni pentru intreaga omenire?

Răspuns Câştigător
| phantomitza a răspuns:

Zicea parintele Cleopa ca pustnici, Sfanta Liturghie, si rugaciunile Maicii Domnului mai tin lumea. ca altfel la cat suntem de rai o pierdea Dumnezeu de mult, dar spune in Biblie ca nu se v-a sfarsi lumea pana nu se v-a completa ceata ingerilor cazuti, adica cu oamenii mantuiti de pe pamant care iau locul ingerilor cazuti. Si iarasi parintele Cleopa mai zice ca pocainta amana sfarsitul lumi, cum o fost si cu cetatea Ninive care atunci cand s-o intros la Dumnezeu, El nu i-o mai pierdut, asa si cu noi, daca ne vom intoarce la El poate sa mai tina lumea mii de ani.ce ii in fata lui Dumnezeu 1000 de ani de exemplu, noi singuri grabim sau incetinim sfarsitul!

56 răspunsuri:
| anonymwl a răspuns:

Nu,sunt doar vonuri sa le faca frica la cei care cred

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Atunci când nu se va mai aminti de sfârșitul lumii.

| Hombre a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Credinciosi sunt cei mai lasi si fricosi oameni, au in cap numai apocalipse.

| EmaS a răspuns:

Cu siguranta ca va veni, iar cei care se roaga vor fi dusi acasa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dimpotriva! Cand vor disparea toti cei care se tot roaga sa le pice din cer ceva, pamantul va fi populat de oameni care stiu sa-si foloseasca inteligenta si care nu vor astepta ajutor "divin" pentru a-si rezolva problemele.

| Mădă0611 a răspuns:

Http://www.gamesprays.com/......review.png
De parca rugaciunile opresc vulcanii sau Soarele sa nu se stinga.

| AwakenTheMonster a răspuns:

Atunci va fi sfârşitul prostiei.

| RzV28 a răspuns:

Nu va fi cand va vrea Dumnezeu si punct.

| Alphawolf a răspuns (pentru phantomitza):

Dar parintele Cleopa nu e om? E tot om draga, limitat si subiectiv ca si noi, cu nimic mai bun. Nu are de unde sti.

| n0matterman a răspuns:

Cu siguranta; pentru ca rugatul la fiinte imaginare produce mult mai multe rezultate decat ceva productiv, adevarat, palpabil.

| Zenit313 a răspuns:

Crezi ca Dumnezeu este chair atata de idiot incat sa aiba nevoie de umilinta noastra...
Il jignesti pe Dumnezeu...si nu iti dai seama!

| Azµre a răspuns:

Nu, e un mit.

| phantomitza a răspuns (pentru Alphawolf):

Hai serios? Ba eu cred ca stie.un om care toata ziua sta si se roaga, in el se salajluieste Duhul Sfant si ca si la Apostoli le descopera lucrui necunoscute de om pana atunci! nu mai vorbi fara sa stii. ca n-as vorbi aiurea daca n-as stii ca e adevaratwinking citeste si tu carti si vezi happy

| Alphawolf a răspuns (pentru phantomitza):

In carti pot fi minciuni. Nu tot ce citim este adevarat. Tu doar crezi ca el stie, dar nu ai cum sa stii. Asfel de lucruri trebuie intelese, insa tu trebuie sa mai "cresti putin" pentru a intelege. Oricum, esti libera sa crezi ce vrei.
Toate cele bune.

| EmaS a răspuns:

Este scris ca noi crestinii suntem sarea pamantului si lumina lumii.Cand vom fi luati la cer, peste pamant va veni necazul cel mare.Pentru ca din cauza rugaciunilor Dumnezeu inca mai are mila.Citeste Apocalipsa.

| EmaS a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Nu il vom mai aminti noi, dar voi il veti trai.

| HueyFreeman a răspuns (pentru EmaS):

Cat bulan pe voi. Sunteti cei alesi.

| EmaS a răspuns (pentru HueyFreeman):

Si tu poti sa fi printre cei alesi.

| HueyFreeman a răspuns (pentru EmaS):

Nu, nu pot. In primul rand daca oricine poate fi ales atunci de ce naibii mai exista alesi? Si in al doilea rand nu imi pot permite asa ceva.

"Pentru ca din cauza rugaciunilor Dumnezeu inca mai are mila." Ce s-a intamplat cu zeul atotiubitor care iubeste pe toti si pe toate neconditionat?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru HueyFreeman):

Ce semeni vei secera.

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

Cand veti fi luati la "cer"...http://i.imgur.com/ftfU0.jpg

| Mădă0611 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Daca seman cateva bancnote de 100 de euro, zici ca merge treaba thinking

| EmaS a răspuns (pentru HueyFreeman):

Ca sa iti faci o idee iti recomand acest film care este facut dupa Apocalipsa.http://www.resursecrestinepipera.ro/......rma-part-1

| HueyFreeman a răspuns (pentru EmaS):

Sa-mi fac o idee despre ce?

| HueyFreeman a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Am incerca sa seman oameni, dar n-a mers, asa ca i-am secerat.

| EmaS a răspuns (pentru HueyFreeman):

Despre vremurile de pe urma.

| HueyFreeman a răspuns (pentru EmaS):

Nu stiu cum sa-ti zic, s-ar putea sa fie un soc, dar apocalipsa crestina a avut loc in timpul domniei lui Nero, iar Gizas tot nu a venit dupa nimeni.

| EmaS a răspuns (pentru HueyFreeman):

Vai,vai,tu de unde stii?

| HueyFreeman a răspuns (pentru EmaS):

Pentru ca sunt un maiestru Jedi.

| EmaS a răspuns (pentru HueyFreeman):

Si eu sunt maestra EmaS!