| sinatas a întrebat:

Oare chiar vine sfarsitul lumii in seara asta?laughinglaughinglaughinglaughing

Răspuns Câştigător
| Mihaela a răspuns:

Hei.
Tu ce crezi? Vine sau nu vine?
Nu pot sa-ti spun " vine", dar nu-ti pot spune nici "nu vine".
Iti spun ce cred eu: Tu chiar crezi ca Dumnezeu si-a notat si si-a propus ca in 21 mai, 2011, sambata la ora 4:18 minute, vine sfarsitul lumii? Nu, chestia asta nu s-a intamplat. Si chiar daca s-ar fi intamplat, nimeni nu ar fi stiut.
Nimeni nu stie cand o sa vina sfarsitul. Absolut nimeni.
Pamantul e intr-o continua transformare, iar fiecare schimbare aduce numai lucruri noi si bune! Se intampla o chestie cu alinierea planetelor o data la 6000 de ani, iar asta e cam al 6-lea proces.
Deci, din punctul meu de vedere, stai linistit!
Sper ca ti-am fost de folos si numai bine!

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Descarcă de pe net Open Office și documentația lui,( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net. Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, are un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft. Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator. Dacă ai un hard suficient de mare, peste 500 G sau minimal 500G și suficient de gol instalează în paralel cu Windows-ul pe care îl ai tu, ori sistemul de operare Kiwi Ubuntu Linux versiunea în limba română sau Ubuntu Linux versiunea 11.04 în limba română. Intri pe Internet din Linux și nu prea ai treabă cu virușii. Windows 7 este soft tip sistem de operare, care se cumpără pe bani. În schimb sunt gratuite sistemele de operare Linux. Îți recomand să ai pe 2 hard discuri diferite, câte un Linux, dintre cele 2 menționate anterior. Pe cel mai mare pui un Linux în paralel cu Windows, iar pe celălalt, mai mic, celălalt Linux. Kiwi folosește, Google Chrome, iar Ubuntu Mozilla Fire Fox iar Sistemul de operare foarte scump și foarte prost Windows Internet Explorer. Kiwi Ubuntu Linux este o variantă de Ubuntu Linux, modificată de români și unguri pornind de la versiunea a 8-a de Ubuntu Linux, pentru utilizatorii din români și unguri. Intre timp s-a realizat de alți români versiunea de Ubuntu Linux cu traducere pentru români. Cele două sunt foarte asemănătoare. De aceia cele două sisteme de operare, nu trebuie puse pe același hard. Deci îți recomand cărți, care te învață să lucrezi cu calculatorul, scrise în engleză și română. Documentația pentru softurile pentru sistemele de operare de tip Linux este oricum mai ieftină, decât cea pentru softurile pe bani. /// Și să nu te mai gândești la tâmpenii de tipul sfârșitul lumii.

| znstr a răspuns:

Stai pana la 12 noaptea si vezi daca esti intreg laughing
Daca a prezis prima data in '94 ca o sa murim, apoi ca in 2012, iar acum. maine, eu zic ca, cam abereaza

| DaNNN a răspuns:

Am vazut pe www.stirileprotv.ro, ca in Romania, asa zisul sfarsit al lumii va fi la ora 04:00 (dimineata).

| Mony a răspuns:

Nee nu cred rolling on the floor

| mihaelabr a răspuns:

Mai nu stiu ce ati vazut voi dar eu am citit pe PROTV ca ar incepe undeva spre miezul noptii dintre vineri si sambatawinking a, si am mai citit ca americanii au facut contracte cu niste agentii ca sa aiba grija de animalele lor dupa ce ei dau coltul laughing pardon! dupa ce trec in nefiintahee hee

| midnight a răspuns:

Si marmota invelea ciocolata in staniol...

| MeetTheMonster a răspuns:

Da ba frate, vine cu o viteza destul de marelaughing
astea`s vrajeli happy

| theodor01 a răspuns:

Mai intarzie putin ca a prins bariera la tren.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic in 35 de min

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred mai omul ala e senil de ii pica proteza si toti asculta.parerea mea e ca nu va fi nimic si daca va fi.eu nu vreau sa plec de aici, de a dracu raman pana crapa si ultima bucatica de pamant

| FloriiDirectioner a răspuns:

Nu stiu... sper sa nu