| Inferno a întrebat:

Pentru crestini: Care e problema cu teoria Big Bang? De ce nu o acceptati?

34 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa dea Domnul sa sufar doar de rautati din astea de care ti-am facut tie!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Si teoria big bang il contrazice? Ea spune ca acum 15 miliarde de ani ca intr-un punct era concentrata toate energia din univers si ea s-a extins asemenea unei explozii.

| Giuvaer a răspuns:

De ce consideri tu teoria asta asa plauzibila?

| TheBlueWolf a răspuns:

Mie mi se pare absolut sub limita admisibilului si definitia cretinismului absolut, prostiei crancene ce iti influenteaza o stare de agonie cutremuratoare aceasta teoria creationista. Pe mine ma enerveaza cati oameni inca nu au aderat la secolul 21.Cati inca au ochii inchisi si sunt batjocoriti de media, religie etc...Voi aveti impresia ca sunteti destepti daca negati teoria Big Bang.Cel mai cretin lucru posibil pe aceasta planeta este argumentul : Nu are baza stiintifica solida, nu este complexa, pe cand ei promoveaza cea mai animalica si neanderthaliana teorie posibila ce are o singura (in)certitudine...BIBLIA.O carte fara nici un fel de explicatie si argumentatie, dovada istorica sau orice altceva din acest camp lexical. Marea majoritate sufera un conflict interior incercand sa excluda teoria Big Bang desi ei stiu foarte bine ca este reala spre deosebire de dumnezeul lor. Insa teama aceasta de necunoscut si intuneric ii mobilizeaza sa refuze adevarul.Am studiat psihologia destul de mult cat sa trag concluzia asta. Eu pot veni cu 1000 de dovezi ca dumnezeu nu exista pe cand un cre(s)tin nu poate aduce decat una singura si aceea este precum un caine lovit de tir, un animal sangerand, ce si-a pierdut luciditatea si schioapata bolnav prins intre peretii intunecati ai simplei conceptii idioate, TREPANATE si mult raspandita conceputa doar pentru a manipula, tine in frau, impune o bariera a evolutiei si spala pe creier. TREZIREA!