| anonim_4396 a întrebat:

Poti "sa-ti vinzi sufletul" diavolului pentru un loc garantat in rai?

23 răspunsuri:
| gaby5995 a răspuns:

Nu. Daca iti ''vinzi sufletul'' diavolului vei ajunge in iad 100%.

| OmuFoarfeca a răspuns:

Nu cred asta dar iti poti "vinde sufletul" diavolului pentru un loc in "raiul" de pe pamant.

| LineGuide a răspuns:

Nu-ti poti vinde sufletul pentru nimic, mai ales pentru un loc asigurat in rai. Diavolul nu-ti poate asigura un loc in rai, deoarece el nu are nicio putere acolo.A-ti vinde sufletul diavolului inseamna a te face sluga a satanei, deci satanist, iar un satanist nu va ajunge niidecum in rai daca nu se indreapta spre Dumnezeu.

| OOOLEOOO a răspuns:

Exista suflet?

| PaulTalent a răspuns:

Nu Poti p3nTru Ca bUnUl dUmNeZEu IsUs HrIsTOs Nu-L LaSA p3 DrAcU sa tRiMiTa sUFlEtE rELe iN rAi... sPeR C@ t3-am @jut@t... FuNd@ Plz

| olgun a răspuns:

Diavolul nu poate garanta un astfel de loc, dar el poate amagi, insela si poate descrie iadul ca fiind rai si raiul ca fiind iad, asa cum a permis raul ca fiind bine si a interzis binele ca fiind rau iar cei saraci cu duhul l-au urmat.

| RAY a răspuns:

Cum sa vinzi ceva ce nu exista, mai ales cuiva care nu exista, daca exista dumnezeu ce face sta si vede ca ala face ce vrea pe unde e, apropo dumnezeu isi creaza destinul inainte sa te nasti deci a creat si destinul lui satana deci dumnezeu creaza raul tot el il si dirijeaza nu degeaba in vt vb cu satana, apropo aia care tiau raspuns tiau vazut sufletul cum arata? traim intr-o lume nebuna daca un nebun spune ca vede suflete radem de el eu ce sa fac cu astia?

| shadovv a răspuns:

Interesant!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PaulTalent):

Mai treci pe la scoala bai "talent".

| EmaS a răspuns:

Da,poti sa ti-l vinzi dar pentru un loc in iad!

| sheto a răspuns:

Daca o sa iti mai doresti asta(sa iti vinzi sufletu diavolului pentru un loc in rai)o sa te ispiteasca pana la urma si vei arata ca fotografia talaughing

| rocco09 a răspuns:

Cum sa-ti dea ceva ce n-are?laughing

| bbyu2 a răspuns:

Nu. In Rai poti ajunge doar prin credinta sincera in Dumnezeu si in jertfa de pe cruce. Doar asta te poate mantui. O seara faina!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru gaby5995):

Păi nu, că nu-i vând sufletul meu.

| Delicacy a răspuns:

De ce aş face asta? Oricum n-aş avea ce vinde.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru RAY):

Este simplu. Vinzi cuiva care nu exista ceva ce nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PaulTalent):

Da tu nu sti sa scrii ca un om normal? Ma dor ochii numai cand vad toata ciorba aia de litere mari si mici. Da pai cand incep s-o citesc...raised eyebrows

| PaulTalent a răspuns (pentru anonim_4396):

K3 faci frumy? pentru tine o sa ma straduiesc sa scriu mai frumos:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PaulTalent):

Nu ma lua pe mine cu "frumy". Care e problema? Nu ti-ai gasit prietena si crezi ca ai sanse cu mine?rolling on the floor Hai lasa-ma, manelistule!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OOOLEOOO):

Nu,deloc. Noi traim doar pe baza inimii, care ne asigura traiul pana murim. Restul, adicapersonalitatea nu exista, suntem toti la fel, k niste roboti raised eyebrows

| OOOLEOOO a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam asa ne vrea statul si religia. ca niste roboti.

| MishuD a răspuns:

Blah, eu l'as vinde pe doo sticle de vodka cu piper si un carton de tigari. Ar fi o afacere profitabila in contextul in care "dau" nimic si primesc ceva.

| Lucian_Vatafu_1996 a răspuns:

Nu iti poti vinde sufletul laughing

Daca stii tu cum se vinde un suflet invata-ne si pe noi.