| Archdaemon a întrebat:

M-am uitat pe youtube la "Demascarea industriei muzicale" si am aflat ca Eminem, Rihanna, DMX si altii si-au vandut sufletul diavolului... Oare daca iti vinzi sufletul poti sa il recuperezi?big grin

Răspuns Câştigător
| KyraW a răspuns:

E produs nereturnabil.Intra la categoria alimente si e consumat de viu incepand cu interiorul, sorry.Semnat Satana (ascta scrie in partea de jos a contractului cand ti-l vinzi,dar lumea nu citeste asta,deapt, hehe, cine mai e prost sa.citeasca?).No,seriously,nu-l mai poti avea.Dar nu mai avea incredere in prostiile astea.

16 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Încă există oameni care se păcălesc când văd clipul ăla...trist.
Nu, nu mai poți să-l recuperezi dacă-l vinzi, merge doar dacă-l închiriezi cu contract pe o perioadă determinată, contractul fiind semnat de un notar autorizat.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Nu iti poti vinde sufletul cuiva care nu exista.Simplul concept de vindere a sufletului este retardat, si a fost de actualitate, si se folosea ca scuza in anumite chestii prin secolele 14-17, acum nu mai e culean sa iti vinzi sufletul Satanei.

Q.E.D.

| sandra2012 a răspuns:

Chiar crezi ca daca cineva isi vinde sufletul diavolului mai este cale de intoarcere? Nu cred

| aliceinchains a răspuns:

Păi e destul de greu să vinzi ceva ce nu există cuiva ce nu există nici el. big grin

| Holocaust a răspuns:

Intrebare: Chiar crezi in asa ceva?
Adica si eu m-am uitat la chestiile alea pe youtube,pana am ajuns sa fiu acuzata cum ca as fi dintr-o secta! Weird!
Eram doar curioasa,si lumea zice ca am innebunit ca ma uit la asa ceva, ma rog, doar o persoana mi-a zis asta.
Eu zic sa le lasi balta.Mie putin imi pasa ce se intampla cu vietile lor.Cat timp imi place o melodie, putin imi pasa ca zice X ca acel cantaret a facut pact cu..."RainMan".
Hai ma lasi?! Aberatii...

| CobraLeon a răspuns:

"Documentarul" ala este un *** urias! Trebuie sa fi prea prost sa crezi asa ceva...

| NoChanceForUs a răspuns:

Cum să-ți bați joc de o asemenea melodie?
http://www.youtube.com/watch?v=jbNqeDr5mlQ
Fiv-ar basmele ale dracu' și naivitatea juvenilă să vă fie.

| Bastet a răspuns:

Bă,m-ai făcut să mă gândesc la modalitatea din serialul Supernatural.

| Archdaemon explică (pentru Bastet):

Care-i aia?big grin

| Bastet a răspuns (pentru Archdaemon):

E un serial.şi modalitatea implică să omori demonul căruia ţi-ai vândut sufletul.

| Remus82 a răspuns:

E vrajeala.

| Djdavid400 a răspuns:

Doar prin rugaciune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suflet nu exista, deci nu ai ce sa vinzi.

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Am vorbit cu proful meu de religie despre asta. Da,se poate recupera,insa in situatii extreme, foarte greu, urmand nu stiu ce pasi.

| MihaiRusu88 a răspuns:

Oo! Uite ceva de genu. Stiai ca Da Vinci si Galelei faceau parte din IllUminati?!